Wiadomości

36 osób zakażonych koronawirusem w Powiecie Brzeskim / 6 kwietnia 2020 r.

Kolejny dzień z rzędu zwiększa się liczba zakażonych koronawirusem w Powiecie Brzeskim. Wg danych opublikowanych przez Małopolskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego nt sytuacji epidemiologicznej w Małopolsce (stan na dzień 6.04.2020 r., godz. 8:00) w Powiecie Brzeskim zakażonych jest już 36 osoby. To o 7 więcej niż w niedzielę. W wykazie szpitali w których hospitalizowane są osoby zakażone koronawirusem znajduje się także szpital w Brzesku. W SPZOZ Brzesko hospitalizowana jest jedna osoba. W kwarantannie przebywa 1127 osób. 

Zestawienie liczby zakażonych w Powiecie Brzeskim wg gmin:

Od niedzieli 5 kwietnia zmianie uległ system raportowania nt. zakażeń. Informacje będą podawane dwa razy dziennie. Pierwszy komunikat ma pojawiać się o godzinie 10.00.

Aktualnie liczba zakażonych stawia Powiat Brzeski w pierwszej trójce w skali Województwa Małopolskiego. Ten wynik utrzymuje się od trzech dni. 

Do dzisiaj na terenie Polski stwierdzono 4201 przypadki zakażenia koronawirusem. W wyniku zakażenia koronawirusem są 98 ofiary śmiertelne. W Małopolsce zakażonych jest łącznie 341 osób. Liczba zmarłych z terenu Województwa Małopolskiego wynosi 7 osób. Pojawiają się także dobre informacje – Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie przekazała w niedzielę informację o kolejnym ozdrowieńcu z naszego województwa (czyli osobie niemającej objawów choroby, ale mogących jeszcze zarażać. Ozdrowieniec nie jest jeszcze osobą zdrową).

Apel ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego niezmiennie pozostaje aktualny. Jest tyle rzeczy do zrobienia w domu!

– Apeluję jeszcze raz do wszystkich, nie bagatelizujmy sytuacji, nie traćmy czujności — pozostańmy w domach – apelował w poniedziałek 30 marca 2020 r. minister Łukasz Szumowski.

 

Co robić w sytuacji zagrożenia?

Osoby z podejrzeniem zakażenia koronawirusem w żadnym wypadku nie powinny się zgłaszać do lekarza rodzinnego ani do SOR-u!

W związku z powyższym apelujemy aby mimo ogromnego stresu nie narażać niepotrzebnie lekarzy i placówek służby zdrowia. Jeden chory pacjent może być źródłem zakażenia wszystkich pozostałych osób w poczekalni! Należy postępować zgodnie z wytycznymi i kontaktować się bezpośrednio ze Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Brzesku. We współpracy z nimi pacjent zostanie przetransportowany do specjalistycznego szpitala zakaźnego. 

Co więc powinny zrobić?

  • bezzwłocznie powiadomić telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną PSSE w Brzesku
    ul. Okocimska 44 32-800 Brzesko tel: 14 686 12 70 / telefon alarmowy tel. 608 609 745
    email: brzesko@psse.malopolska.pl
  • zgłosić się do oddziału zakaźnego. Lista szpitalnych oddziałów chorób zakaźnych na terenie Małopolski znajduje się poniżej
  • zadzwonić na specjalną całodobową infolinię Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczącej postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem: 800 190 590

IB

 

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast