ADV
Region

Profesor Józef Kania pełniącym obowiązki Rektora PWSZ w Tarnowie

Podczas nadzwyczajnego posiedzenia Senatu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, dr hab. inż. Józef Kania, prof. PWSZ poinformował, że objął stanowisko pełniącego obowiązki Rektora PWSZ.

Nadzwyczajne posiedzenie Senatu PWSZ zostało zwołane po tym, jak 30 stycznia 2020 r., Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego stwierdził wygaśnięcie mandatu poprzedniej Rektor PWSZ, prof. dr hab. inż. Jadwigi Laski.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, po stwierdzeniu wygaśnięcia mandatu Rektora, jego obowiązki przejmuje najstarszy członek Senatu Uczelni, w tym wypadku dr hab. inż. Józef Kania, prof. PWSZ.

– Przede wszystkim pragnę uspokoić społeczność akademicką naszej Uczelni. Sytuacja jest nadzwyczajna, ale prawidłowe działanie PWSZ nie jest zagrożone. Przed nami sesja zimowa, studenci mogą w spokoju uczyć się do egzaminów i zaliczeń. My, już od dziś, pracujemy nad jak najlepszym wypełnieniem obowiązków, jakie nakładają na nas odpowiednie przepisy wynikające zarówno z Ustawy Prawo o Szkolnictwie Wyższym i Nauce, jak i ze Statutu Uczelni – mówi pełniący obowiązki Rektora, dr hab. inż. Józef Kania, prof. PWSZ.

Najważniejszymi zadaniami p.o. Rektora jest zapewnienie normalnego funkcjonowania Uczelni oraz    umożliwienie jak najszybszego przeprowadzenia wyborów nowego Rektora PWSZ.

Józef Kania jest doktorem habilitowanym nauk ekonomicznych, profesorem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, wcześniej był prof. nadzwyczajnym w Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie, odbył wiele staży naukowych oraz praktyk zagranicznych, w tym, m.in. jako visiting professor w Purdue University w stanie Indiana w Stanach Zjednoczonych.

Specjalizuje się w problematyce doradztwa w agrobiznesie, zajmując się m.in. modelami powiązań nauki i doradztwa z praktyką gospodarczą, wspólną polityką rolną, problematyką drobnych gospodarstw rolnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw.

W 2015 roku został odznaczony przez Prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

PWSZ

 

Podobne artykuły

Back to top button