ADV
Wiadomości

W Przyborowie świętowali seniorzy

blankDnia 25 stycznia 2020 roku mieszkańcy Przyborowa uczestniczyli w spotkaniu z okazji Dnia Seniora.  Imprezę zorganizował tradycyjnie Parafialny Oddział Caritas w Przyborowie we współpracy z miejscową parafią, Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Przyborowie, Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Przyborowie.

Pierwszym punktem spotkania była Msza Święta, której przewodniczył proboszcz parafii ks. Antoni Wolak. Obchody niewątpliwie umiliły dzieci szkoły podstawowej, które wraz z nauczycielami przygotowały Jasełka.  Przedstawienie, którego sceny miały uświadomić widzom, że w życiu najważniejsza jest miłość, zostało przygotowane przez uczniów klas V, VI, VII i VIII  pod opieką: Pauliny Chrabąszcz, Iwony Słowiak i Konrada Borowca. Spektakl zachęcał do refleksji nad tajemnicą Bożego Narodzenia i naszych przygotowań na tę okoliczność.

W budynku Centrum Kulturalnego Wsi Przyborów Uczestnicy Dnia Seniora, łamiąc się opłatkiem, składali sobie wzajemnie życzenia. Był to również czas na rozmowę, integrację i wspólne kolędowanie. Na stołach przygotowanych przez panie z Caritas nie zabrakło słodkości i wspaniałych potraw. O atmosferę zadbał też zespół muzyczny, który zapewnił Seniorom dobrą zabawę taneczną.

Mam nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci i w sercach naszych Seniorów, bo przecież najtrwalsze są wspomnienia. Już dziś zapraszam wszystkich za rok!

Serdecznie dziękuję wszystkim Gościom za przybycie, szczególne podziękowania kieruję do Wójta Janusza Kwaśniaka,  Zastępcy Wójta Tadeusza Żurka, Dyrektora GOK Piotra Kani, Kierownika GOPS Pani Renaty Ciochoń oraz wszystkim tym, bez których to wydarzenie nie mogłoby się odbyć.

 —

Bogusława Paździora – Prezes Parafialnego Oddział Caritas w Przyborowie

blank

Podobne artykuły

Back to top button