WiadomościWideo

Autostrada A4. Wypadek w Sterkowcu okiem kamery / 28 maja 2020 r.

W czwartek 28 maja 2020 r. w popołudniowym szczycie komunikacyjnym na autostradzie A4 na wysokości miejscowości Sterkowiec, pas w kierunku Tarnowa doszło do groźnie wyglądającego wypadku z udziałem samochodu osobowego. Dzięki nadesłanemu przez naszego czytelnika nagraniu video z kamery samochodowej możemy zobaczyć jak wyglądało miejsce zdarzenia w kilka chwil do wypadku.

Kierowca osobówki który doprowadził do zdarzenia został ukarany mandatem karnym w wysokości 450 złotych, a jego konto kierowcy powiększyło się o 6 punktów karnych.

Na mokrej jezdni 475 kilometra nitki w kierunku wschodnim, kierowca osobowej toyoty nie wiadomo dlaczego usiłował zmienić pas ruchu z lewego, na prawy. Nie zauważył, że ma zbyt mało miejsca, ponieważ prawym pasem jechał samochód ciężarowy. Uderzył w tylne lewe naroże ciężarówki i… kilka sekund zamieniło się długie minuty. Jego toyota zaczęła obracać się wokół, uderzając w bariery ochronne autostrady. Ratownicy medyczni, którzy przyjechali na miejsce, zabrali kierowcę, mieszkańca Tarnowa do szpitala im. Św. Łukasza w Tarnowie. Strażacy wraz z pracownikami obsługi autostrady zabezpieczali miejsce wypadku, a policjanci ruchu drogowego ustalali przyczynę wypadku oraz na węźle w Brzesku kierowali wszystkich, którzy jechali w kierunku wschodnim, na „starą czwórkę”. Utrudnienia trwały do godziny około godziny 17.00. Jak się okazało, kierowcy osobówki nic wiele się nie stało. Za spowodowanie zagrożenia przy zmianie pasa ruchu został ukarany mandatem karnym w wysokości 450 złotych oraz dopisano do jego konta kierowcy 6 punktów karnych.

Video Bartosz Kielar
IB KMP Tarnów

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast