ADV
blank
Kultura

Nowy termin samochodowego kina plenerowego w Brzesku / 6 czerwca 2020

W sobotę 6 czerwca 2020 kolejne podejście do samochodowego kina plenerowego w Brzesku. Projekcję zaplanowaną na 31 maja odwołano że względu na niekorzystną sytuację meteo i opady deszczu.

„Jaskiniowiec” dla młodszych widzów oraz  „Za jakie grzechy dobry Boże” dla nieco starszych kinomanów to propozycje repertuarowe kina samochodowego jakie zostanie zorganizowane w najbliższą sobotę w Brzesku na placu targowym. Wydarzenie jest organizowane przez Urząd Miejski w Brzesku z okazji Dnia Dziecka.

Repertuar:

14:00-15:30 Jaskiniowiec

16:15-17:45 Jaskiniowiec

18:30-20:00 Jaskiniowiec

21:00-23:00 Za jakie grzechy dobry Boże

REZERWACJE MIEJSC pod nr tel. 14 68 65 030. –  w celu dokonania rezerwacji miejsca na daną godzinę należy podać nr rejestracyjny samochodu i na tej podstawie będzie możliwy wjazd.

Wstęp, a właściwie wjazd na wydarzenie jest bezpłatny.

Organizatorzy zaznaczają, że liczba miejsc jest ograniczona – 80 samochodów w trakcie każdego seansu. Samochody wpuszczamy na teren wydarzenia: na pierwszy seans od godz. 13.00, na pozostałe seanse po wyjeździe wszystkich samochodów z poprzedniej godziny projekcji. Wjazd na teren kina od ul. Głowackiego, wyjazd w kierunku ul. Szarych Szeregów oraz Powstańców Warszawy.

Oczywiście w trakcie projekcji należy pamiętać o ogólnie przyjętych zasadach bezpieczeństwa sanitarnego.

Ze względu na pandemię koronawirusa wszystkie kina są zamknięte do odwołania. Oznacza to, że obecnie miłośnicy kina skazani są wyłącznie na domowe seanse. Na otwarcie stacjonarnych kin i teatrów trzeba będzie jeszcze trochę poczekać, ale pierwszą jaskółką zmiany są uruchomione kina plenerowe, a właściwie kina samochodowe. Seanse organizowane są w wielu miastach Polski.

Kino samochodowe swoje złote lata miało w latach 50. i 60. Jednak trwająca epidemia koronawirusa i związane z nią liczne restrykcje sprawiają, że to rozwiązanie znów jest obiektem zainteresowania organizatorów różnego rodzaju eventów kulturalnych.

– Aby uczestniczyć w tym wydarzeniu należy mieć sprawny radioodbiornik w samochodzie, na dużym ekranie będzie tylko obraz, a dźwięk będzie „płynął” z głośników twojego samochodu. W tym celu będzie trzeba nastroić radio do podanej wcześniej częstotliwości – informują pracownicy Urzędu Miejskiego w Brzesku, który jest organizatorem wydarzenia.

Repertuar:

„Jaskiniowiec” to brytyjska animowana komedia z 2018 r. To jedna z tych animacji dla dzieci, na których dorośli będą się świetnie bawić. Wytwórnia Aardman to ci sami, którzy odpowiadają za „Uciekające kurczaki”, „Baranka Shauna” czy filmy z Wallace’em i Gromitem.

„Za jakie grzechy dobry Boże” to francuska komedia z 2015 r. Film opowiada historię rodziny dwojga konserwatywnych, burżuazyjnych francuskich katolików, których trzy z czterech córek wychodzą za mąż za mężczyzn o odmiennych korzeniach i wyznaniach (sefardyjskiego Żyda, muzułmanina z Maghrebu oraz Chińczyka). Czwarta córka, w której rodzice pokładają ostatnią nadzieję na znalezienie idealnego zięcia ze swojego kręgu kulturowo-etnicznego, zakochuje się w katoliku pochodzącym z Czarnej Afryki.

Więcej informacji o wydarzeniu na Facebooku <==

IB

blank

Podobne artykuły

Back to top button