ADV
Powiat TarnowskiWiadomości

AWARIA GAZOCIĄGU PRZYCZYNĄ EWAKUACJI W ŁĘGU TARNOWSKIM

Podczas prac ziemnych operator koparki najpierw uszkodził gazociąg, a następnie instalację elektryczną czym spowodował zapalanie ulatniającego się gazu. Konieczna była ewakuacja osób znajdujących się w pobliżu.

Wczoraj rano podczas wykonywania prac ziemnych przy jednej z inwestycji w Łęgu Tarnowskim operator koparki uszkodził biegnący w ziemi gazociąg. O uszkodzeniu zostali poinformowani pracownicy pogotowia gazowego z Tarnowa, którzy przyjechali na miejsce usunąć awarię. Podczas naprawy ten sam operator koparki został poproszony przez pracowników gazowni o pomoc. Polegało to na większym odkopaniu uszkodzonego gazociągu. Podczas pracy łyżką koparki został uszkodzony biegnący w ziemi przewód energetyczny, który zaiskrzył, co z kolei spowodowało zapłon ulatniającego się gazu. W rejonie awarii podjęto decyzję o ewakuacji. W sumie z placówek handlowych i przedsiębiorstw tam działających ewakuowano 14 osób.

Ostatecznie z pomocą strażaków uszczelniono gazociąg i ugaszono pożar. Zniszczeniu uległo metalowo-betonowe ogrodzenie prywatnej posesji oraz betonowy słup energetyczny. Czynności zakończono przed godziną 12. Ewakuowane osoby wróciły do swoich miejsc pracy.

policja.gov.pl

Podobne artykuły

Back to top button