ADV
Wiadomości

Badania Prenatalne w SPZOZ w Brzesku

Jeszcze 100 kobiet może skorzystać z bezpłatnych badań prenatalnych wykonywanych w Szpitalu Powiatowym w Brzesku
W Poradni Ginekologiczno-Położniczej szpitala w Brzesku są przyjmowane zapisy na bezpłatne przesiewowe badania prenatalne. Szpital wykonuje je w ramach projektu, na który pozyskał środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Badania prenatalne pozwalają na wykrycie najczęściej występujących wad we wczesnym stadium ciąży. Co istotne w przypadku wielu w nich od razu można wdrożyć leczenie, jeszcze gdy dziecko znajduje się w łonie matki.

Z badań mogą skorzystać pacjentki do 14 tyg. ciąży, które nie kwalifikują się do wykonania badań w ramach NFZ.

Na realizację projektu „Lepsze życie! Program badań prenatalnych oraz działań z zakresu wczesnej interwencji prowadzone na terenie powiatu bocheńskiego i brzeskiego” kierowanego do mieszkanek powiatu brzeskiego i bocheńskiego, szpital otrzymał środki z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Projekt potrwa do września 2021.

Rejestracja na badania: Osobiście: SP ZOZ w Brzesku – IV piętro, pokój nr 469 (Poradnia Ginekologiczno-Położnicza). Telefonicznie pod nr tel. 507 219 575, 507 219 651, 14 662 14 52, e-mail: badaniaprenatalne@spzoz-brzesko.pl

Podobne artykuły

Back to top button