ADV
1
Kultura
Trending

Bajkowy Dzień Dziecka dla dzieci z parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku

W niedzielę 28 maja 2023 r. w domu parafialnym na zaproszenie rodziców dzieci z Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi im. św. S. Faustyny spotkały się z pomysłowym i efektywnym spektakle na motywach baśni Hansa Christiana Andersena „Brzydkie Kaczątko”. Spektakl ten przygotowali i wystawili dla nich rodzice dzieci uczęszczających do tej palcówki pod opieką i kierownictwem siostry Sylwii Osetek.

Galeria zdjęć <==

Tuż po mszy świętej o 11.30 całkiem duża, bo w pełni wypełniająca parafialną salę teatralną grupa brzeszczan śledziła z uwagą przygody mamy kaczki i jej kaczątek, a nade wszystko losy brzydkiego kaczątka, który urósł na pięknego łabędzia. Początkowo odrzucony przez zwierzęta, odszedł od mamy, by po jakimś czasie wrócić i upomnieć, nauczyć znajomych, że nie warto naśmiewać się z innych. Myśl tę wyśpiewali także aktorzy w piosence finałowej przedstawienia: „Życzliwości nam potrzeba, tak jak powszedniego chleba. Warto być miłym, pomagać sobie, Dostrzegać dobro w każdej osobie.”

Całe wydarzenie sprawiło dzieciom nie tylko dużo, ale bardzo dużo radości a wraz z nimi świetnie się bawili dorośli na widowni i rodzice występujący na scenie. Widzów szczególnie ujęły barwne stroje, rewelacyjna choreografia, szczególnie taniec i piramidy łabędzi.

Głównym celem realizowanych od ponad 10 lat przedstawień jest dawanie radości dzieciom, ale także, co mocno podkreślają aktorzy – integrowanie wspólnoty przedszkolnej: rodziców, dzieci i pracowników. W tym pomyśle chodzi o to, abyśmy wszyscy poczuli się w naszym przedszkolu, jak w rodzinie a także by na nowo poczuć się jak dzieci i choć na chwile zapomnieć o codziennych troskach.

O tym, że cel udaje się realizować świadczą szczęśliwe twarze dzieci oraz łzy rodziców, kończących przygodę z parafialnym przedszkolem.

Mamy nadzieję, że nie zabraknie personelowi przedszkola i rodzicom chęci, dobrych scenariuszy oraz inspiracji, by bawiąc uczyli i przekazywali głębokie wartości kolejnym pokoleniom milusińskich.

Parafia Miłosierdzia Bożego w Brzesku

Podobne artykuły

Back to top button