TOPTOP
Wiadomości
Trending

Balony nad Brzeskiem / zdjęcia / 15 listopada 2020 r.

Wielu mieszkańców Gminy Brzesko mogło być mile zaskoczonych, gdy w sobotę 15 listopada nad ich głowami pojawiły się gigantyczne balony na ogrzane powietrze. Różnokolorowe balony w majestatycznym i dostojnym locie na różnych wysokościach budziły zachwyt, zwłaszcza że były dobrze widoczne nawet z odległości kilku kilometrów.

– W sobotę odbywał się lot treningowy reprezentantów balonowej kadry Polski oraz Grupy Lotniczej Roleski. Cztery balony wystartowały z okolic zamku w Wiśniczu, by po około godzinnym locie wylądować w okolicach Brzeska – poinformował naszą redakcje Jakub Dziedziak z Mościckiego Klubu Balonowego.

Piloci Grupy Lotniczej Roleski to reprezentanci Polski w sportach balonowych. Co roku startują w Pucharze Gordona Bennetta, a w Księdze Rekordów Guinnessa można przeczytać, że jako jedyni latali balonem pod ziemią. Co jakiś czas mieszkańcy regionu mogą podziwiać ich balony w trakcie przelotów treningowych. W 2011 roku aż 11 balonów na ogrzane powietrze zagościło na niebie nad Brzeskiem w trakcie zawodów organizowanych przez Urząd Miejski z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Dziękujemy naszemu czytelnikowi za przesłane zdjęcia.

foto: Krystian Zgraja

IB

Galeria zdjęć

Startujemy z Nowego Wiśnicza, po drodzę odwiedzamy zamek i mieszkańców z okolic Brzeska !

Opublikowany przez Mościcki Klub Balonowy Niedziela, 15 listopada 2020

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast