ADV
Wiadomości

Będą kolejne Laboratoria Przyszłości

Na konta małopolskich samorządów właśnie trafiła druga transza środków w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. Tym razem to ponad 19 mln zł dla 246 szkół podstawowych. W ramach pierwszej transzy wsparcie otrzymało 1035 szkół z naszego województwa na łączną kwotę ponad 72 mln zł. Podsumowanie programu w Małopolsce jest imponujące. Łącznie wsparciem w wysokości ponad 91 mln zł objęliśmy 1281 małopolskich szkół. Za otrzymane środki finansowe szkoły podstawowe mogą pozyskiwać nowoczesne wyposażenie do pracowni szkolnych, w tym laboratoriów – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Wśród sprzętu, który może zostać zakupiony w ramach programu, są m.in. drukarki 3D, mikrokontrolery z sensorami, kamery, mikrofony, stacje lutownicze, stoły warsztatowe i montażowe, roboty edukacyjne, mikroskopy, zestawy modelarskie, maszyny do szycia. Katalog jest bardzo obszerny i pozwala na zrealizowanie ambitnych i atrakcyjnych dla uczniów projektów.

– Wszystko po to, aby rozwijać umiejętności i talenty młodych ludzi, poszerzać ich horyzonty, pokazywać praktyczny wymiar przekazywanej wiedzy. Warto podkreślić, że rząd przekazuje 100% środków na powstanie „Laboratoriów Przyszłości”. Po stronie samorządu nie ma więc konieczności zabezpieczenia wkładu własnego. Razem budujemy „Laboratoria Przyszłości”, razem zmieniamy oblicza szkół – podkreśla wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

„Laboratoria Przyszłości” to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Dzięki „Laboratoriom Przyszłości” organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych.

Wykaz szkół, które otrzymały dofinansowanie w ramach programu Laboratoria Przyszłości – II transza

Więcej informacji o I transzy środków: https://muw.pl/PressArticlePage.aspx?id=13572

Szkoły w programie – wyszukiwarka

muw.pl

Podobne artykuły

Back to top button