ADV
Powiat TarnowskiWiadomości

Włamał się do kościelnej skarbony

47-letni mężczyzna włamał się do kościelnej skarbony i próbował ukraść pieniądze. Został nakryty na gorącym uczynku przez jednego z wiernych i przekazany policjantom. Włamywaczowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z komisariatu Tarnów-Centrum zatrzymali we wtorek kościelnego włamywacza. 47-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego próbował ukraść pieniądze ze skarbony w Kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Lwowskiej. Aby dostać się do gotówki, wyłamał szufladę skarbony i wyciągnął koszyk na pieniądze, ale ku jego zdziwieniu nie znalazł tam ani grosza.

Miał sporego pecha, bo dzień wcześniej skarbona została opróżniona, zaś jego wyczyn obserwował jeden z wiernych, który natychmiast powiadomił księdza. Nakryty na gorącym uczynku rabuś został ujęty przez plebana i kościelnego, po czym przekazany policjantom.

Wczoraj zatrzymany 47-latek usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem, za który grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Do wszystkiego się przyznał. Wyjaśnił, że do sięgnięcia po kościelne mienie skłoniła go pilna potrzeba gotówki.

policja.gov.pl

Podobne artykuły

Back to top button