ADV
Religia
Trending

Betlejemskie Światełko Pokoju w szczepanowskiej bazylice / zdjęcia

Za niespełna tydzień – Wigilia. Rodzinne spotkania w okresie Bożego Narodzenia to czas obfitujący w wiele wzruszających momentów. W corocznej sztafecie Betlejemskie Światło Pokoju dociera za sprawą harcerzy do naszych domów.

W niedzielę 17 grudnia 2023 r. harcerzy ze Szczepu Czarnego z Jadownik można było spotkać w szczepanowskiej bazylice. Druhny przekazały symboliczny ogień na rece proboszcza ks. dr. Marcina Kokoszki. Również szczepanowscy parafianie mogli zabrać do swoich domów światełko z Betlejem by zapalić nim świece na wigilijnym stole.

W niedzielę 10 grudnia 2023 r. w Katedrze na Wawelu odbyła się uroczystość przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju w Krakowie. Reprezentacja hufca Brzesko odebrała w Krakowie Betlejemski Ogień i przywiozła go do Brzeska.

Betlejemskie Światło Pokoju – znak pokoju, symbol braterstwa wzajemnego zrozumienia i pojednania. Ogień pochodzi z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów i harcerzy w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat. Harcerze niosą ten symbol pokoju i jedności do domów, parafii, szkół, urzędów, szpitali…

foto: Marysia Wszołek

IB

Galeria zdjęć

blank

Podobne artykuły

Back to top button