ADV
KulturaReligia

Brzeskie Dni Jakubowe z Mała Armią Janosika

W sanktuarium św. Jakuba w Brzesku rozpoczęła się kolejna edycja Brzeskich Dni Jakubowych. Wydarzenie jest organizowane od 2010 roku. Wtedy to patronem parafii i miasta został św. Jakub. W programie znajdują się zarówno wydarzenia religijne, kulturalne, jak i sportowe.

Od 16 do 25 lipca potrwa tam nowenna przed uroczystością patrona parafii i miasta.

17 lipca 2021 odbył się kolejny – piąty już Etap Rodzinnego Pielgrzymowania Zalasowa-Tuchów „Tuchów i okolice na Drodze Via Regia”.

W dniach od 22 do 24 lipca potrwa Triduum Jakubowe pod hasłem „Z pomocą św. Jakuba i świętych Hiszpanii na nowo poczuć się umiłowanymi dziećmi Boga”, które poprowadzi ks. Maciej Biedroń.

Na piątek 23 lipca 2021 zaplanowano Koncert Organowy „Świętemu Jakubowi w Darze”. O godzinie 19.00 w brzeskiej farze wystąpi Krzysztof Musiał. W programie Johann Sebastian Bach, Carl Philipp Emanuel Bach, Felix Mendelssohn-Bartholdy i Johann Ludwig Krebs.

24.07.2021 11 Rocznica Konsekracji Kościoła Parafialnego

W sobotę 24 lipca o godz. 19.00, w Auli Chrystusa Króla odbędzie się Spotkanie z p. Dr. Franciszkiem Mrozem, które opowie o najpiękniejszej drodze świata, jaką jest Camino de Santiago. W czasie spotkanie będzie miała miejsce Gala Caminowiczów na którą zaproszeni zostali członkowie Klubu Sportowego Jakub wraz z rodzicami, którzy pokonali rowerami 215 kilometrowy szlak Pomorskiej Drogi św. Jakuba.

W niedzielę 25 lipca 2021 główne uroczystości ku czci św. Jakuba. O godz. 11:00 na placu obok kościoła parafialnego odbędzie się suma odpustowa ku czci św. Jakuba Starszego Apostoła, Patrona Parafii i Miasta Brzeska —przewodniczył jej będzie ks. bp Artur Ważny.

Natomiast o godz. 16:30 na Placu Kazimierza odbędzie się koncert ku czci św. Jakuba. Na scenie wystąpi Mała Armia Janosika. Mała Armia Janosika gościła już w tym roku w Brzesku. Zagrała i zaśpiewała w w lutym 2021 r. brzeskiej farze podczas koncertu charytatywnego dla Marcelka Kubali.

Pisaliśmy o tym w materiale: Mała Armia Janosika dla Marcelka / zdjęcia + video <==

IB

PLAKATY

Podobne artykuły

Back to top button