ADV
Kultura
Trending

Mała Armia Janosika dla Marcelka / zdjęcia + video

Mała Armia Janosika zagrała i zaśpiewała w brzeskiej farze podczas koncertu charytatywnego dla Marcelka Kubali.

Pochodzącemu z Jadownik k. Brzeska Marcelkowi musi zostać przeszczepiona wątroba, by mógł żyć. Operacja ma być przeprowadzona w USA, ale jest bardzo kosztowna. W sumie rodzice dziecka muszą uzbierać 8 mln złotych, żeby uratować swoje dziecko. Kwota jest astronomiczna, dlatego w pomoc rodzicom chłopca ruszyli osoby prywatne, stowarzyszenia i fundacje, a także samorządy i parafie.

W sobotę 13 lutego 2021 r. w sanktuarium św. Jakuba w Brzesku odbył się koncert charytatywny z inicjatywy Marty Malec – Lech, członka zarządu województwa małopolskiego.

– Organizatorem wydarzenia jest Instytut Państwa i Prawa. Włączyła się parafia św. Jakuba w Brzesku. O pomoc prosili mnie rodzice i przyjaciele. Koszt operacji jest niebagatelny, to blisko 8 mln złotych, aby przeprowadzić przeszczep wątroby u chłopca. Kwota jest olbrzymia i nikt z nas, gdyby znalazł się na miejscu rodziców Marcelka, mógł ją ot tak wyciągnąć z kieszeni. Pomoc chłopcu jest potrzebna teraz, nie da się jej odłożyć na później, stąd taka mobilizacja – mówi Marta Malec – Lech.

Gościem koncertu była Mała Armia Janosika, która zaprezentowała program artystyczny złożony z piosenek, utworów ludowych a’capella oraz wierszy i tekstów przemówień Jana Pawła II. W repertuarze znalazły się m.in. piosenki Marka Grechuty i T.Love.

– Bardzo się cieszę, że dzieci zaśpiewają dla dziecka. Mam nadzieję, że ich serce wyśpiewane i wygrane w tym koncercie zachęci dorosłych do wsparcia leczenia Marcelka – dodaje przedstawicielka samorządu województwa małopolskiego.

Chłopca można wesprzeć m.in. dzięki zbiórce na stronie siepomaga.pl <==

Foto: Maciej Mazur
Tarnowski Gość Niedzielny / KS. ZBIGNIEW WIELGOSZ

ZDJĘCIA

 

Podobne artykuły

Back to top button