ADV
Powiat TarnowskiWiadomościWideo
Trending

Bez aresztu dla 50-latka z Tarnowa, którego namierzyli „łowcy pedofilów”. Będzie odpowiadał z wolnej stopy

W czwartek 6 kwietnia 2023 r. 49 letni mieszkaniec Tarnowa – Wojciech B. został zatrzymany przez tarnowską policję po akcji przeprowadzonej przez Fundację ECPU Polska: ŁOWCY Pedofili. Mężczyzna nawiązał na jednym z portali społecznościowych relację z 11-latką, która jak się później okazało była „wabikiem” stworzonym przez łowców pedofili. Mężczyzna wysyłał za pośrednictwem mediów społecznościowych m.in. swoje nagie filmy i zdjęcia, a także prowadził lubieżną i niemoralną dyskusję z domniemaną 11-latką. Wojciech B. ukrywał swoje miejsce zamieszkania twierdząc, że mieszka w Brzesku.

Jak informuje portal tarnow.net.pl mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania przestępstwa z art. 200 i 200a kk, czyli uwodzenia małoletniego poniżej lat 15 z wykorzystaniem systemu teleinformatycznego lub sieci telekomunikacyjnej oraz usiłowania składania propozycji obcowania płciowego małoletniemu. Grozi za to do 3 lat pozbawienia wolności.

49 letni tarnowianin nie był wcześniej karany. Przyznał się do zarzucanych mu czynów i wyraził skruchę. Podczas przeszukania jego domu funkcjonariusze nie znaleźli też żadnych materiałów o charakterze pedofilskim. Ostatecznie przed sądem będzie odpowiadał z wolnej stopy. Prokurator zastosował wobec niego jedynie dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju.

– Nie było przesłanek, aby występować do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania – tłumaczy prok. Mieczysław Sienicki, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Tarnowie.

– Czyn podejrzanego stanowi tzw. usiłowanie nieudolne, bo w rzeczywistości nie ma tutaj pokrzywdzonej małoletniej, jej profil w internecie został wykreowany przez dorosłych – czytamy na tarnow.net.pl.

O zatrzymaniu pisaliśmy w materiale:

Akcja „łowców pedofili” w Tarnowie. Zatrzymano 49 letniego mężczyznę / video <==

foto: fb@Fundacja ECPU Polska: ŁOWCY Pedofili
Fundacja ECPU Polska: ŁOWCY Pedofili / tarnow.net.pl / IB

Podobne artykuły

Back to top button