ADV
blank
EdukacjaSportWiadomości

Bezpieczni na rowerze – rekreacja z edukacją / zdjęcia

Pod takim hasłem zorganizowano w Borzęcinie Rodzinny Piknik Rowerowy. Mimo trudnych warunków pogodowych i wiszących na niebie ciężkich, burzowych obłoków udało się przeprowadzić zarówno zaplanowane konkursy, jak i pokazy znanego w Polsce akrobaty rowerowego Piotra Bielaka. Uczestnikom spotkania rozdano wiele nagród, a wśród nich tę najcenniejszą, czyli wartościowy rower. Zadanie zostało zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury przy wsparciu finansowym w ramach grantu przyznanego przez Lokalną Grupę Działania „Kwartet na Przedgórzu”.

– To pierwszy taki piknik w gminie Borzęcin, ale pewnie nie ostatni – mówi Piotr Kania, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Borzęcinie. – Teren gminy pełen lasów i płaskich przestrzeni znakomicie nadaje się do uprawiania turystyki rowerowej, także tej rodzinnej. Zarówno lokalny samorząd, jak i LGD „Kwartet na Przedgórzu” wyznacza ścieżki rowerowe, które niedługo dostępne będą dla mieszkańców, turystów i sympatyków aktywnego wypoczynku na rowerze. Już dziś zapraszamy i zachęcamy.

Przez kilka godzin do dyspozycji uczestników pikniku zorganizowane było miasteczko rowerowe, w którym dzieci
i młodzież mogły zdobyć i rozwinąć umiejętności poruszania się w ruchu drogowym. Zorganizowany tor przeszkód miał na celu poprawę techniki jazdy na rowerze, zwiększając kontrolę nad rowerem, a to przekłada się na bezpieczeństwo rowerzystów w codziennym ruchu drogowym.

– Dzieciaki znakomicie bawiły się i chętnie uczestniczyły w przygotowanych przez nas zabawach. Mimo trudnych warunków pogodowych panowała znakomita atmosfera, a my cieszymy się, że mogliśmy – w formie zabawy – przybliżyć lub przypomnieć wszystkim zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Wspomagali nas w tym także policjanci z Komendy Powiatowej w Brzesku. Dorośli mieli do dyspozycji stoisko z alkogoglami, służącymi do demonstracji upośledzenia zmysłów występującego po spożyciu alkoholu – komentuje Piotr Bielak, akrobata rowerowy, uczestnik telewizyjnego show „Mam Talent”.

To właśnie jego pokaz wyczynowej jazdy na rowerze był największą atrakcją wieczoru. Do wykonywania kolejnych, trudnych technicznie figur i trików głośno dopingowali wszyscy zebrani na imprezie.

Na zakończenie, wśród uczestników rozlosowano kilkadziesiąt akcesoriów rowerowych, przygotowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie oraz Lokalną Grupę Działania „Kwartet na Przedgórzu”.


(h)

blank

 

blank

Podobne artykuły

Back to top button