ADV
blank
SportWiadomości

Japonia / Wymarzony początek rywalizacji załogi Skrzypulec & Ogar-Hill w klasie 470

Doskonałe wieści płyną z Tokio, gdzie trwają zmagania podczas igrzysk olimpijskich. W żeglarskiej klasie 470 Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar-Hill prowadzą po pierwszym dniu rywalizacji. Przypomnijmy – Jolanta Ogar-Hill pochodzi z Łysej Góry (Powiat Brzeski / Gmina Dębno). W zmaganiach olimpijskich bierze udział w swojej karierze sportowej po raz trzeci.

Zapis zmagań polskiej drużyny w klasie 470 można zobaczyć na stronie Eurostport: Kapitalny dzień Polek. Są liderkami <==

 

– Enoshima w końcu biało-czerwona! Wymarzony początek igrzysk dla załogi Skrzypulec & Ogar-Hill w klasie 470!

Agnieszka i Jola wygrały oba dzisiejsze wyścigi i po pierwszym dniu zmagań oczywiście prowadzą w klasyfikacji generalnej Igrzysk Olimpijskich Tokyo 2020 – informuje Polski Związek Żeglarski.

Za nimi dopiero dwa pierwsze wyścigi, a przed Agnieszką Skrzypulec (SEJK Pogoń Szczecin) i Jolą Ogar (UKŻ Wiking Toruń) jeszcze osiem startów w zróżnicowanych warunkach plus ewentualny, podwójnie punktowany wyścig medalowy. A medale na imprezach rangi mistrzowskiej zdobywa się stabilnym, równym żeglowaniem w czołówce przez całe regaty.

– Taki jest plan Agnieszki i Joli na dalszą część regat! – czytamy na profilu Polskiego Związku Żeglarskiego.

Wyniki:
https://tokyo2020.sailing.org/results-centre/

Pierwsze starty w klasie 470 kobiet odbyły się w środę 28 lipca 2021 r. Starty odbywały się w pobliżu wyspy Enoshima. To mała przybrzeżna wyspa o obwodzie około 4 km, u ujścia rzeki Katase, która wpada do Zatoki Sagami w prefekturze Kanagawa w Japonii. Port jachtowy Enoshima został zbudowany do użytku podczas Igrzysk w 1964 roku, co czyni go miejscem dziedzictwa olimpijskiego z 1964 roku.

Więcej na temat przygotowań do startu podczas igrzysk w Tokio w materiale: Pochodząca z Łysej Góry Jolanta Ogar-Hill wystartuje podczas Igrzysk w Tokio <==


foto: Polski Związek Żeglarski

IB / Polski Związek Żeglarski

blank

Podobne artykuły

Back to top button