ADV
Wiadomości
Trending

Biadoliny Szlacheckie / Ewakuacja pociągu pospiesznego / 1 stycznia 2024 r.

Kilka minut po godzinie 18 w poniedziałek 1 stycznia 2024 r. do stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku wpłynęła informacja o awarii pociągu pospiesznego relacji Kraków Przemysł Lwów. Pociąg zatrzymał się w Biadolinach Szlacheckich na wysokości Tartaku Kora.

Ze wstępnych informacji wynikało, że prawdopodobnie doszło do uderzenia pociągu w zerwaną linię trakcyjną. Uderzenie nastąpiło około 1 km od miejsca, w którym zatrzymał się pociąg. Procedury wewnętrzne PKP przewidują w takiej sytuacji odłączenie trakcji.

Komisja z ramienia PKP prowadziła na miejscu czynności wyjaśniające okoliczności zdarzenia.

Pociągiem w 5 wagonach podróżowało około 300 osób, które przeszły do dwóch pociągów, które zatrzymywały się na sąsiednim torze. M.in. około godziny 19.30 pasażerowie z uszkodzonego pociągu zostali ewakuowani do pociągu relacji Berlin Przemyśl.

Torowisko w kierunku Tarnowa wyłączone zostało z użytkowania, a Służba Ochrony Kolei zabezpieczyła teren.

Strażacy obecni na miejscu przygotowali  oświetlenie terenu na czas przesiadki pasażerów oraz służyli pomocą w trakcie przesiadania.

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia na miejscu zdarzenia były już zastępy z powiatu tarnowskiego oraz JRG Brzesko, a działania miały strażaków polegać na bezpiecznym przeprowadzeniu 300 pasażerów jadących pociągiem relacji Petrovice u Karviné – Przemyśl Główny do podstawionych kolejnych pociągów.

Na czas działań, ruch kolejowy był wstrzymany i odbywał się jednym torem.

Po nieco ponad dwu godzinnych działaniach wróciliśmy do koszar – relacjonują druhowie z OSP Dębno.

Na miejsce zdarzenia do wsparcia pasażerów zadysponowano strażaków z JRG Brzesko i JRG Tarnów, którzy zostali wsparci przez druhów z jednostek OSP Dębno i OSP Biadoliny Radłowskie.

Foto: OSP Dębno

IB

Podobne artykuły

Back to top button