ADV
Wiadomości
Trending

Pijany kierowca zatrzymany na MOP Mokrzyska. Miał 2,5 promila!

Ostatni tydzień świąteczno-noworoczny, to niestety 8 nietrzeźwych kierowców…

Na uwagę zasługuje właściwa postawa mieszkańców, którzy potrafią reagować, gdy widzą pijanych za kółkiem…

Ostatni dzień okresu świątecznego 26 grudnia 2023 r. jeden z kierowców podróżujący autostradą A4 w kierunku Krakowa zwrócił uwagę na kierowcę zielonego fiata, który z trudem utrzymywał prostoliniowy kierunek ruchu. Powiadomił o tym dyżurnego wskazując, że kierowca jedzie w kierunku zachodnim i mija właśnie węzeł Tarnów-Mościce. Skierowano do interwencji patrol ruchu drogowego oraz powiadomiono dyżurnego brzeskiej jednostki, a także policjantów komisariatu autostradowego z Krakowa. Po chwili zgłaszający powiadomił, że kierowca fiata zjechał na MOP Mokrzyska. W tym samym czasie do punktu autostradowego dojechali policjanci tarnowskiego ruchu drogowego. Zgłaszający wskazał im zaparkowanego fiata i wskazał jego kierowcę. Okazał się nim 42-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego, który w wydychanym powietrzu miał 1,23 mg/l alkoholu, co daje jego wartość niemalże na poziomie 2,5 promila w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i przekazany brzeskiej jednostce, a jego samochód zholowany na parking strzeżony.

Odpowie on za kierowanie pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Podobne konsekwencje czekają dwóch kierowców zatrzymanych w Tarnowie. I w tym przypadku odpowiedzialnie zachowali się przypadkowi przechodnie, którzy zgłosili interwencję. Policjanci zatrzymali dwóch trzydziestolatków w nocy z 30/31.12.2023 roku po tym, jak kierowali samochodem osobowym w centrum miasta, będąc w stanie nietrzeźwości. Pierwszy z nich mieszkaniec powiatu tarnowskiego miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu, a drugi mieszkaniec Tarnowa ponad 2,5 promila. Obaj mężczyźni zostali przekazani osobom wskazanym. Jednakże dodatkowo odpowiedzą za naruszenie zakazu sądowego kierowania pojazdami mechanicznymi. Obaj mieli czynne takie zakazy wydane wyrokami z 2021 i 2022 roku przez tarnowski sąd.

Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Komisariatu Policji Tarnów-Centrum.

Foto: zdjęcie ilustracyjne

Tarnowska Policja

Podobne artykuły

Back to top button