ADV
blank
Wiadomości
Trending

Bielcza / Razem możemy więcej – 300 bułek i kilkaset rogali dla uchodźców / zdjęcia

Razem Możemy Więcej – to motto idealnie oddaje to co się dzieje w Bielczy. Mieszkańców połączyła idea pomocy potrzebującym. W środę zorganizowali kolejną akcję przygotowania bułek dla uchodźców z Ukrainy, którzy zatrzymują się na dworcu w Tarnowie. W akcji wzięło udział kilkudziesięciu wolontariuszy z różnych organizacji działających w Bielczy. Udało się przygotować aż 300 bułek. Dodatkowo wolontariusze z Wokowic, Sterkowca i Okocimskiego Klubu Sportowego upiekli kilkaset rogali i rogalików.

– Cała Bielcza jednoczy się by pomagać potrzebującym, również ukraińskie rodziny przebywające w Bielczy aktywnie pomagały, a to nie wszystko coraz więcej osób z okolic przyłącza się do współpracy dzięki czemu możemy zdziałać więcej dobra w tych trudnych czasach – piszą na swoim profilu druhowie z OSP Bielcza.

W akcji przygotowywania bułek w Bielczy wzięli udział wolontariusze m.in. z:
OSP Bielcza
MDP Bielcza
Victoria Bielcza
Bielczanki Z Pasją
Świetlica w Bielczy
Szkolne koło Caritas w Bielczy
Mieszkańcy Bielczy

– Również mieszkańcy Wokowic, Sterkowca, a także członkowie Okocimskiego Klubu Sportowego upiekli wspaniałe rogaliki, których było kilkaset a naszych bułek było 300.

Bardzo nas cieszy współpraca tylu organizacji i osób prywatnych już z trzech miejscowości, to niesamowicie pozytywna energia .

Wspólnie zawieźliśmy to wszystko na dworzec PKP w Tarnowie gdzie pomoc jest ciągle potrzebna – dodają druhowie z OSP Bielcza.


foto: Maciej Mazur
IB

blank

Podobne artykuły

Back to top button