ADV
Religia
Trending

Bierzmowanie młodzieży w Szczurowej oraz Strzelcach Wielkich

Bp Leszek Leszkiewicz udzielił sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej młodym z dekanatu Uście Solne w Szczurowej i Strzelcach Wielkich.

Galeria zdjęć Szczurowa / Tarnowski Gość Niedzielny <==

Galeria zdjęć Strzelce Wielkie / Tarnowski Gość Niedzielny <==

W poniedziałek 17 kwietnia 2023 r. ósmoklasiści z parafii dekanatu Uście Solne przeżywali uroczystość bierzmowania. W kościele parafialnym w Szczurowej sakrament otrzymali młodzi z miejscowej wspólnoty, a także z Drwini, Grobli, Niedzielisk i Uścia Solnego.

Druga uroczystość odbyła się w sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Strzelcach Wielkich. Tu, prócz miejscowych, dar Ducha Świętego otrzymali młodzi z parafii Cerekiew i Okulicach.

W homilii bp Leszek zwrócił uwagę, że sakrament bierzmowania trwa.

– Choć otrzymuje się go tylko raz, nie jest jednorazowym wydarzeniem w życiu waszej wiary, lecz trwa poprzez nieustanną obecność Ducha Świętego w waszym życiu i współpracę z Jego łaską. W ten sposób całe wasze życie może promieniować Jego światłem i mocą. Może, jeśli będziecie tego chcieli i każdego dnia przypominali sobie, że przyjęliście ten Dar, by wzmacniać wiarę i odważnie o niej świadczyć – mówił biskup.

Zwracając się zwłaszcza do rodziców, mówił o sile i słabości przekazu wiary.

– Tam, gdzie wiara jest przekazywana poprzez słowa i czyny rodziców, tam dzieci powoli wchodzą w dojrzałość swojej wiary. Tam, gdzie wiara nie była przekazywana, młodzi stracą szansę na wyniesienie jej z domu. Przekazujecie wiarę poprzez przykład codziennej modlitwy, umiłowania Mszy św. niedzielnej i świątecznej oraz przez wzajemną miłość małżeńską i rodzinną. Podarujecie młodym coś najcenniejszego – wiarę, która pozwoli im ostatecznie dojść do zbawienia – mówił kaznodzieja i szafarz sakramentu.

Foto Gość

KS. Zbigniew Wielgosz

Podobne artykuły

Back to top button