TOPTOP
Wiadomości

Bilans zakażeń w Powiecie Brzeskim oraz Powiecie Bocheńskim / 3 maja 2020 r.

W niedzielę 3 maja 2020 r. liczba zakażonych koronawirusem w Powiecie Bocheńskim wzrosła do 128, a w Powiecie Brzeskim pozostaje bez zmian – 67. Sytuacja w obu powiatach wydaje się być stabilna. W regionie również nie brakuje dobrych informacji – w Tarnowie spośród 11 osób zakażonych aż 10 to ozdrowieńcy!

W niedzielę 3 maja 2020 r. w porannym komunikacie Wojewódzka Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Krakowie poinformowała o kolejnej osobie (jedna osoba w porannym komunikacie) zakażonej koronawirusem w Powiecie Bocheńskim (co daje łącznie 12 osób zakażonych), natomiast w Powiecie Brzeskim od 1 maja brak potwierdzenia nowych zakażeń. Na dzień  dzisiejszy potwierdzono zakażenie łącznie u 67 osób.

Wśród wszystkich gmin wchodzących w skład Powiatu Brzeskiego już  tylko Gmina Czchów może pochwalić się brakiem potwierdzonych zakażeń koronawirusem. Na dzień dzisiejszy liczba zakażonych stawia Powiat Brzeski na szóstym miejscu w skali Województwa Małopolskiego.

Pełna treść komunikatu WSSE Kraków / 3 maja 2020 r. / godz. 8.00 <==

Zakażeni

Do dzień 2 maja na terenie Polski stwierdzono 13 375 przypadki zakażenia koronawirusem. W wyniku zakażenia koronawirusem zmarło 664 osoby. W Małopolsce zakażonych jest łącznie 944 osoby. Liczba zmarłych z terenu Województwa Małopolskiego wynosi 31 osób.

Kwarantanna

W powiecie Brzeskim ponownie zmniejszyła się liczba osób przebywających w kwarantannie granicznej i domowej – aktualnie jest to 345 osób (w sobotę było to 372 osoby).

Zmarli

Niestety spośród osób zakażonych na chwilę obecną w Powiecie Brzeskim są trzy osoby zmarły. W środę 15 kwietnia 2020 r. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie poinformował o śmierci 79-letniej kobiety z Powiatu Brzeskiego zakażonej koronawirusem. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Zmarła miała choroby współistniejące. Kobieta była hospitalizowana w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. W statystykach dziennych Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna wykazuje także zgony dwóch osób zakażonych koronawirusem (kobieta i mężczyzna), których śmierć nastąpiła z innych przyczyn niż wirus COVID-19. Kobieta była mieszkanką Gminy Brzesko, natomiast mężczyzna mieszkańcem Gminy Borzęcin.

W Powiecie Bocheńskim mamy pięć ofiar śmiertelnych. W tym w statystykach dziennych Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna wykazuje także zgony dwóch osób zakażonych koronawirusem, których śmierć nastąpiła z innych przyczyn niż wirus COVID-19.

Ozdrowieńcy

Wśród wielu przygnębiających informacji związanych z epidemią koronawirusa pojawiają się czasami również te, które dają nadzieję. W komunikatach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Krakowie pojawiły się informacje o ozdrowieńcach. W tej grupie jest już 246 osób. W Powiecie bocheńskim jest to 30 osób,  a w Powiecie Brzeskim 9 osób.  Ozdrowieniec to osoba niemająca objawów choroby, ale mogących jeszcze zarażać. Ozdrowieniec nie jest jeszcze osobą zdrową.

Testy

Liczba badań w kierunku SARS-CoV-2 wykonanych w laboratoriach współpracujących z WSSE w Krakowie w ostatnich 24 godzinach: 821 (poprzednia doba – 1 451 badań).

Ciekawe zestawienie danych statystycznych nt. epidemii koronawirusa w Polsce https://koronawirus-w-polsce.pl/ <==

Informacja Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Brzesku – stan na dzień 3.05.2020 g. 8:00

liczba tzw. ozdrowieńców: 9
w kwarantannie: 345 osób
osoby z wynikiem dodatnim: 67 osób, w tym 49 osób w izolacji domowej, 6 osób hospitalizowanych, 9 osób wyleczonych, 1 zgon z powodu COVID-19, 2 zgony z innych przyczyn niż COVID-19.
Gmina Brzesko – 30
Gmina Szczurowa – 3
Gmina Dębno – 9
Gmina Borzęcin – 11
Gmina Gnojnik – 8
Gmina Iwkowa – 6

foto: zdjęcie ilustracyjne

IB / MUW

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast