TOPTOP
Powiat Tarnowski

Zmiana organizacji ruchu w Rynku w Zakliczynie od 4 maja 2020 r.

W związku z wykonywaniem robót budowlanych związanych z zadaniem pn. Przebudowa drogi powiatowej 1408K – Rynek w Zakliczynie w ramach rewitalizacji Rynku w Zakliczynie informujemy, że od 4 maja 2020 r. zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu polegająca na wyłączeniu z ruchu drogi powiatowej przebiegającej przez Rynek w Zakliczynie, od skrzyżowania ul. Jagiellońskiej z ul. Malczewskiego do skrzyżowania ul. Kamieniec i ul. Mickiewicza.

Wjazd na płytę Rynku dostępny będzie od ul. Piłsudskiego, w północno-wschodniej części Rynku.

Wprowadzone zostaną następujące objazdy:
– objazd dla pojazdów do 3,5 t, ul. Piłsudskiego w stronę ul. Spółdzielczej i dalej w kierunku ul. Kamieniec i ul. Ogrodowej,
– objazd dla pojazdów do 3,5 t ul. Malczewskiego w stronę ul. Jagiellońskiej i dalej ul. Spokojną w kierunku Wesołowa,
– objazd dla samochodów powyżej 3,5 t do Wesołowa odbędzie się drogą powiatową 1410K (ul. Ruchu Oporu) w kierunku Stróż i dalej drogą powiatową 1408K (obok szkoły w Stróżach).

Na drodze gminnej ul. Ogrodowa zostanie wprowadzony jednokierunkowy ruch pojazdów na odcinku od skrzyżowania z ul. Kamieniec do parkingu przy Parafii pw. Św. Idziego Opata w Zakliczynie. Ul. Różana oraz ul. Kamieniec nie będą posiadały połączenia z Rynkiem.

Wyznaczony został tymczasowy przystanek dla autobusów i busów na ul. Malczewskiego przed wjazdem do Rynku po prawej stronie. Objazd dla autobusów oraz busów z przystanku odbędzie się ul. Jagiellońską do drogi wojewódzkiej nr 975 (obok klasztoru oo. Franciszkanów).

Zgodnie z podpisanymi umowami z wykonawcami planowany termin zakończenia robót w Rynku w Zakliczynie to maj 2021 r. Jednak w miarę postępu prac dopuszczane będą do ruchu wybrane odcinki dróg i skrzyżowań. Zachęcamy do zapoznawania się z aktualnymi informacjami dotyczącymi organizacji ruchu w Rynku w Zakliczynie, które publikowane będą na stronach zakliczyn.pl i zakliczyninfo.pl.

Prosimy o stosowanie się do oznakowania tymczasowego i wprowadzonych objazdów. Za utrudnienia przepraszamy.

Szczegóły na poniższych mapach poglądowych.

IB

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast