WiadomościWideo

Władysław Kosiniak-Kamysz z wizytą u strażaków w Porębie Spytkowskiej / 4 maja 2020 r.

Prezes PSL, kandydat w wyborach prezydenckich Władysław Kosiniak-Kamysz odwiedził 4 maja 2020 r. strażaków z Poręby Spytkowskiej. Okazją do odwiedzin był Międzynarodowy Dzień Strażaka, który jest obchodzony 4 maja. 

– Z okazji Dnia Strażaka składamy serdeczne życzenia i podziękowania wszystkim strażakom. Oddajemy honor i wdzięczność służącym w Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej, największej organizacji pozarządowej w Polsce – życzył Władysław Kosiniak-Kamysz.

Nie zabrakło również odniesień do ostatniej aktywności strażaków z Poręby Spytkowskiej – a więc zakończonych sporym sukcesem ogólnopolskich zbiorek na pomoc dla płonącej Australii, czy też Biebrzańskiego Parku Narodowego.

– Jesteśmy w Ochotniczej Straży Pożarnej w Porębie Spytkowskiej, gdzie została zorganizowana ogromna zbiórka pieniędzy na płonące lasy Australii, a ostatnio udało się zebrać 65 tys. zł na ratowanie lasów Biebrzańskiego Parku Narodowego – podkreślał w trakcie wystąpienia prezes Kosiniak-Kamysz. 

Jesteśmy w Ochotniczej Straży Pożarnej w Porębie Spytkowskiej, gdzie została zorganizowana ogromna zbiórka pieniędzy na płonące lasy Australii, a ostatnio udało się zebrać 65 tys. zł na ratowanie lasów Biebrzańskiego Parku Narodowego.

Dodatkowo przed remizą OSP odbyła się konferencja prasowa z udziałem mediów ogólnopolskich, w trakcie której Władysław Kosiniak-Kamysz odniósł się do bieżącej sytuacji politycznej w Polsce.

Szef ludowców podkreślił w trakcie konferencji, że oczekuje jak najszybszej wypowiedzi premiera, czy wprowadzi stan klęski żywiołowej, ponieważ w obecnej sytuacji epidemiologicznej jest to jedyne konstytucyjne rozwiązanie. Jego zdaniem rząd powinien był ogłosić stan klęski żywiołowej już na początku epidemii. Równocześnie zaznaczył, że zależy mu na wyborach bezpiecznych, zorganizowanych rzetelnie i w kraju i za granicą.

Pytany o możliwy termin takich wyborów ocenił, że przyszły rok byłby najlepszy, a jeśli wybory miałby być w tym roku, to sierpień jest „lepszy” niż 10 maja, ale – jak zaznaczył – 10 maja wybory się nie odbędą. Prezes PSL zadeklarował także, że nie będzie kwestionował mandatu Andrzeja Dudy, jeśli ten miałby pełnić funkcję o rok dłużej. Jak zapowiedział, PSL będzie głosować przeciwko głosowaniu korespondencyjnemu. 


foto Maciej Mazur
IB

 

VIDEO

FOTO

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast