ADV
Religia
Trending

Bocheniec. Anioł Pański nad fajerwerkami

W urokliwym kościółku św. Anny mieszkańcy Jadownik i goście żegnali stary i witali nowy rok. W ostatni dzień 2022 roku mieszkańcy Jadownik i goście z regionu wyruszyli na Bocheniec w pieszej pielgrzymce z kościoła pw. św. Prokopa w Jadownikach.

Galeria zdjęć / Tarnowski Gość Niedzielny <==

W tym roku pielgrzymkę prowadził ks. Sylwester Mroczek wraz z klerykami Piotrem Struzikiem i Mikołajem Kądziołką. Towarzyszyła im modlitwa połączona ze śpiewem kolęd.

O godz. 22.15 w kościele pw. św. Anny rozpoczęła się uroczysta Eucharystia, której przewodniczył ks. prał. Tadeusz Górka – proboszcz parafii św. Prokopa w Jadownikach i opiekun kościoła na Bocheńcu. W Mszy św. licznie uczestniczyli jadowniczanie i goście m.in. z okolic Tarnowa, Brzeska, Bochni czy pobliskiej Porąbki Uszewskiej.

Eucharystię koncelebrowali byli księża wikariusze, m.in. ks. prał. Roman Majoch, który zapoczątkował 19 lat temu zwyczaj Mszy św. i przywitania Nowego Roku na Bocheńcu, oraz ks. Tomasz Starzec – były wikariusz z Jadownik, obecnie posługujący w parafii św. Elżbiety w Starym Sączu, który wygłosił kazanie na temat potrzeby pogłębiania wiary przez lekturę Pisma Świętego.

Po skończonej Mszy św. wierni wraz z duszpasterzami udali się poza mury okalające kościół, aby zjeść wspólnie ciepły posiłek i napić się ciepłej herbaty. Po poczęstunku rozpoczął się wspólny śpiew kolęd i oczekiwanie na przywitanie Nowego Roku 2023.

Powierzając Nowy Rok Świętej Bożej Rodzicielce zgromadzeni odmówili wspólnie modlitwę „Anioł Pański”, a o godz. 24 składali sobie życzenia noworoczne, oglądając pokaz sztucznych ogni na tle ciemnego nieba i podziwiając z góry widok Jadownik i miasta Brzeska, rozświetlonych fajerwerkami.

– Oby Nowy Rok 2023 – jak to ujął ks. Tomasz w kazaniu – stał się dla każdego z nas rzeczywiście „Rokiem Pańskim, w którym Pan Bóg będzie na pierwszym miejscu”.

KS. WITOLD TADEUSIAK

Podobne artykuły

Back to top button