ADV
Powiat BocheńskiWiadomości
Trending

Bochnia. Briefing KWW Nasza Wspólna Sprawa – nowy zjazd z obwodnicy Bochni

Koleje konkrety tym razem dotyczące infrastruktury drogowej i transportu zaprezentowali przedstawiciele komitetu Nasza Wspólna Sprawa podczas briefingu prasowego jaki odbył się 26 marca 2024 r. Budowa nowego zjazdu z obwodnicy Bochni oraz budowa nowego mostu na Rabie – to kolejne z szeregu pomysłów na nową kadencję Rady Powiatu Bocheńskiego.

– W ciągu mijającej kadencji zrealizowaliśmy inwestycje na ponad 132 mln złotych, a 92 mln złotych udało się pozyskać ze źródeł zewnętrznych.

Są to rekordowe środki finansowe jakie Powiat pozyskał od początku jego istnienia na rozwój i modernizację dróg na bocheńszczyźnie.

Oczywiście potrzeby są o wiele większe, dlatego cały czas tworzymy nowe projekty i działamy na rzecz pozyskania kolejnych dofinansowań – podkreśla Adam Korta lider komitetu Nasza Wspólna Sprawa.

Spotkanie miało miejsce przy drodze krajowej nr 94 i jednocześnie obwodnicy Bochni.

Budowa nowego zjazdu z obwodnicy Bochni

Bezpośrednie połączenie wschodniej części Bochni z drogą krajową, a następnie z autostradą to wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja szczególnie tych pracujących poza Bochnią. Takie rozwiązanie pozwoli odciążyć centrum miasta i usprawnić komunikację. Jest to o tyle ważne, że cały czas trwa intensywny rozwój miasta w tamtym rejonie, a co za tym idzie, natężenie ruchu kołowego.

Budowa nowego mostu na Rabie

Budowa nowego mostu na Rabie to kolejny konkret związany z infrastrukturą drogową i transportem. Pomysł zakłada, że taki obiekt powstanie pomiędzy Mikluszowicami/Gawłówkiem, a Majkowicami/Bogucicami. Co najważniejsze to pomysł, który zaczyna się krystalizować, bo już niedługo zostanie zakończony przetarg na koncepcję wielowariantową dla tego obiektu.

W spotkaniu wzięli udział kandydaci NWS z okręgu nr 2 z Gminy Bochnia: Bernadetta Gąsiorek, Stanisław Cagiel, Danuta Grudzień, Łukasz Łapczyński Jan Łącki oraz kandydaci, z okręgu Nr 1 Miasta Bochnia Adam Korta – Starosta Bocheński , Okręgu Nr 3 Gmina Nowy Wiśnicz – Krzysztof Kołodziejczyk, Okręgu Nr 4 Gmina Rzezawa i Drwinia – Krzysiek Kłuś oraz Bartosz Grabowski z Okręgu nr 5 – Lipnica Murowana, Łapanów, Trzciana, Żegocina.

Fot. Maciej Mazur

Podobne artykuły

Back to top button