ADV
Powiat BocheńskiWiadomości
Trending

Bochnia. Upamiętnią zabitego żołnierza / 9 czerwca 2024 r.

Przedstawiciele bocheńskich środowisk patriotycznych uczczą pamięć żołnierza Wojska Polskiego, który zmarł w wyniku ran odniesionych podczas pełnienia służby na granicy Polsko-Białoruskiej. W niedzielę 9 czerwca o godz. 21 na bocheńskim rynku odbędzie się spotkanie pod hasłem „Bochnia murem za polskim mundurem!”.

W czwartek 6 czerwca 2024 r. w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie zmarł żołnierz 1 Brygady Pancernej. Szeregowy Mateusz Sitek został ugodzony nożem w okolicę klatki piersiowej 28 maja 2024 r. na granicy w okolicach Dubicz Cerkiewnych w województwie Podlaskim.

„Wszystkimi z nas wstrząsnęły wydarzenia z ostatnich dni i godzin na polsko-białoruskiej granicy.

Kraj obiegła wiadomość, że zmarł 21-letni żołnierz, dźgnięty nożem przez nielegalnego imigranta, gdy własnym ciałem zasłaniał wyłom w barierze ochronnej. Kilka dni temu poważnie raniono innego wojskowego.

Nieco wcześniej media ujawniły, że ponad 2 miesiące temu zatrzymano 3 polskich żołnierzy, którzy strzegąc granicy Państwa, oddali strzały ostrzegawcze, udaremniając bezprawne wtargnięcie na teren Polski dużej grupy imigrantów. Na oczach kolegów zakuto ich w kajdanki, jak jakichś przestępców. Przez 2 miesiące rządzący ukrywali ten fakt, a teraz robią wszystko, by rozmydlić odpowiedzialność za ten skandaliczny stan rzeczy.

Musimy temu powiedzieć głośne i stanowcze „NIE”! Polski mundur jest świętością, polska granica musi być strzeżona i broniona za wszelką cenę.

Dlatego zapraszamy w niedzielę 9 czerwca o godz. 21 na bocheński rynek. Spotkamy się tam pod hasłem „Bochnia murem za polskim mundurem!”

Nie bądź obojętny, nie stój z boku, przyjdź. Weź ze sobą znicz.”

#MuremzaPolskimMundurem
Żołnierz zginął w obronie nas wszystkich. Oddajmy mu cześć!
Cześć i Chwała Bohaterom!

Stowarzyszenie „Bocheńscy Patrioci”
Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej, Oddział w Bochni
Stowarzyszenie Ziemi Bocheńskiej „Pamięć i Tożsamość, Drwinia Wczoraj i Jutro”
Stowarzyszenie Ochrony Dziedzictwa Narodowego oraz Postaw Obywatelskich „Sarmacja”
Bocheński Klub Gazety Polskiej

IB / materiał nadesłany

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Back to top button