ADV
blank
KulturaReligiaWiadomości
Trending

Brzesko. Bóg w sercu rodzi się – za nami koncerty Ziarenek Nadziei / dużo zdjęć

Ziarenkowe Aniołki po raz kolejny dzięki swoim wspaniałym występom pozwoliły widzom uczestniczyć w prawdziwej duchowej i artystycznej uczcie.

Podczas koncertów 7 i 8 stycznia 2023 r. można było wysłuchać wiele nowych kolęd i pastorałek, które nastrajały do refleksji, ale również pokazywały kunszt wokalny, każdego z solistów.  W tym miejscu warto docenić fakt, iż opiekunowie scholi zadbali, aby każde dziecko mogło pokazać swoje artystyczne umiejętności. Pomimo bardzo ambitnie dobranego repertuaru, mali soliści prezentowali go doskonale, przekazując publiczności szczere dziecięce emocje, które dodatkowo budziły w słuchających wrażliwość na piękno przedstawianych treści.
  • Obszerna fotorelacja autorstwa Dariusza Toronia – kliknij TUTAJ <==
  • Galeria zdjęć na stronie Parafii Miłosierdzia Bożego w Brzeskukliknij TUTAJ <==

Każdy z koncertów był dowodem na nieustający progres artystyczny całego Ziarenkowego Zespołu, który w swym świątecznym projekcie wykorzystał nie tylko umiejętności wokalne, ale również instrumentalne małych wykonawców, którzy grając na: skrzypcach, wiolonczeli i dzwonkach chromatycznych współtworzyli akompaniament muzyczny do prezentowanych utworów. Szczególnie bardzo pozytywnie został odebrany przez widzów końcowy instrumentalny pokaz, podczas którego chórzyści stali się zgraną orkiestrą, wykorzystując przy tym oryginalne instrumenty muzyczne. Podczas koncertu dzieci mogły w pełni pokazać swoje liczne talenty muzyczno – artystyczne.

Piękna aranżacja muzyczna, olśniewająca scenografia, efektownie dobrana choreografia i sprawne przemieszczanie się wykonawców sprawiły, że koncert w odbiorze był bardzo przyjemny, a dla niektórych wręcz zaskakujący, że wszystkim znana historia Bożego Narodzenia może zostać przedstawiona w sposób inny oraz ciekawy.
To piękne przedsięwzięcie artystyczne nie mogłoby się odbyć, bez ciężkiej pracy Dzieciaków, ale przede wszystkim prowadzących Scholę Ziarenek Nadziei Andrzeja Gicali, Justynę Zapiór, Ninę Górską, Daniela Majchera oraz Opiekuna Duchowego Grupy ks. Stanisława Chełmeckiego. Ich profesjonalizm, licznie organizowane próby, nieustający optymizm i wiara w podopiecznych stały się gwarancją odniesionego sukcesu. Należy wszystkim wyżej wymienionym pogratulować świetnego przygotowania wykonawców, właściwego doboru repertuaru, całej oprawy muzycznej, co przełożyło się  na mile spędzony czas i przyjemne wrażenia   odbiorców. Dziękujemy za dostarczenie nam czystego piękna przekazanego w wyjątkowo atrakcyjnej formie.

 

Magdalena Komęza- Wolsza

blank

Podobne artykuły

Back to top button