ADV
Wiadomości
Trending

Pożar sadzy w Rylowej / 14 stycznia 2023 r.

W sobotę, 14 stycznia 2023 r. o godz. 17:43 służby ratownicze zostały zadysponowane do pożaru w miejscowości Rylowa. Pomimo że w zdarzeniu nikt nie ucierpiał, a obeszło się głównie na strachu — to strażacy apelują, by zadbać o regularne czyszczenie przewodu kominowego.

– Po dotarciu na miejsce zdarzenia w toku rozpoznania ustalono, że doszło do zapłonu nagromadzonej sadzy w przewodzie kominowym w budynku mieszkalnym, palenisko zostało wygaszone przed naszym przybyciem a pomiar detektorem wielogazowym nie wykazał zagrożenia.

Wobec braku możliwości zbudowania stanowiska gaśniczego na dachu budynku, do działań zadysponowano również podnośnik hydrauliczny, z którego kosza ratownicy przeprowadzili niezbędne działania gaśnicze oraz kominiarskie, po czym budynek został przekazany właścicielowi – relacjonują druhowie z OSP Szczurowa.

Na miejscu działania prowadzili strażacy z JRG Brzesko oraz druhowie z OSP Szczurowa.

Strażacy przypominają, że na właścicielach oraz administratorach budynków spoczywa obowiązek regularnych przeglądów przewodów kominowych przez wykwalifikowanego kominiarza.

Pożary sadzy w przewodach kominowych są częstym powodem pożarów całych budynków, przynoszących ogromne straty materialne a niejednokrotnie są przyczyną utraty zdrowia i życia!


foto: OSP Szczurowa
IB / OSP Szczurowa

blank

Podobne artykuły

Back to top button