ADV
SportWiadomości

Borzęcin. Sportowy dzień dziecka / zdjęcia

Pod hasłem „Ruch jest ważny, ruch jest zdrowy” zorganizowano w Borzęcinie Gminny Dzień Dziecka. Do udziału w przedsięwzięciu zaproszono wszystkie dzieci szkolne z klas 4-8 na stadion sportowy w Borzęcinie-Borku, gdzie rozegrano wiele konkurencji drużynowych i indywidualnych. Dopisała pogoda i frekwencja (prawie 300 osób), a na twarzach uczestników dominowały radość i uśmiech, choć w trakcie rywalizacji sportowej nie zabrakło sportowego ducha i woli rywalizacji z rówieśnikami. Imprezę, pod patronatem wójta Janusza Kwaśniaka, zorganizowali: Urząd Gminy Borzęcin, Gminny Ośrodek Kultury i Gminna Biblioteka Publiczna w Borzęcinie oraz zespoły szkół z terenu gminy Borzęcin.

Uczniowie z Borzęcina, Bielczy, Łęk i Przyborowa przybyli na stadion w Borzęcinie ubrani w jednolite stroje, inne dla każdej ze szkół. Rywalizację (połączoną z zabawą) rozpoczęły zmagania w konkurencjach drużynowych. Przeprowadzili je nauczyciele Anna Ostrowska i Jarosław Palej z pomocą pracowników GOK Borzęcin. Wśród przygotowanych zadań były: skoki w workach, przenoszenie jajka na łyżce, przelewanie wody, sadzenie ziemniaków, sztafeta, przeciąganie liny, okrzyki sportowe. Konkurencje powodowały wiele emocji i uśmiechu. Zawodnicy dawali z siebie wszystko, walcząc z rówieśnikami o jak najlepszy wynik. Ostatecznie, po zsumowaniu wszystkich wyników zwyciężyli przedstawiciele Borzęcina Górnego – 33 pkt., drugi był Przyborów – 28 pkt., trzecie Łęki – 22 pkt. a czwarta Bielcza – 20 pkt.

W części artystyczno-scenicznej uczniowie popisywali się swoimi zdolnościami wokalnymi. Ich starania oceniała specjalnie do tego powołana komisja, która przyznała pięć nagród głównych.

Podczas całej imprezy wiele zabaw i atrakcji przygotowali także zatrudnieni animatorzy. Do dyspozycji wszystkich był dmuchany zamek. Pokaz sprzętu strażackiego wykonali druhowie z OSP Łęki i OSP Przyborów. Wszystkich – w ramach poczęstunku – częstowano: drożdżówkami, wodą mineralną, lodami. Nagrody w konkurencjach, poczęstunek oraz inne atrakcje sfinansowano z budżetu gminy Borzęcin. Opiekę medyczną, nieodpłatnie, zabezpieczył miejscowy ośrodek zdrowia prowadzony przez Jarosława Zacharę. Imprezę koordynował GOK Borzęcin.

Po zawodach dało się usłyszeć wiele pozytywnych słów zarówno ze strony uczniów, jak i nauczycieli, którzy przekonywali, że warto tego typu imprezy organizować częściej.

(h)

Wyniki konkurencji drużynowych i indywidualnych:

Konkurencje drużynowe – punktacja ogólna:

 1. Borzęcin Górny – 33 pkt.
 2. Przyborów – 28 pkt.
 3. Łęki – 22 pkt
 4. Bielcza – 20 pkt.

Konkurencje indywidualne – punktacja:

Bieg na 60m

IV-VI – dziewczęta:

 1. Joanna Kułak – Borzęcin Górny
 2. Michalina Chamielec – Przyborów
 3. Wiktoria Dobrzańska – Przyborów

IV-VI – chłopcy:

 1. Patryk Knap
 2. Kacper Małek
 3. Jakub Golis

VII-VIII – dziewczęta:

 1. Dagmara Sorota
 2. Magdalena Cisak
 3. Martyna Rogóż – Borzęcin Górny

VII-VIII – chłopcy:

 1. Aleksander Rędzina – Borzęcin Górny
 2. Jakub Uniszkiewicz – Bielcza
 3. Gacoń Wojciech

Rzut piłką lekarską; uczestnicy mieli za zadanie rzucić piłka lekarską o wadze 1g na jak największą odległość.

IV-VI – dziewczęta:

 1. Jessica Smith
 2. Wiktoria Bodzioch
 3. Anna Ducinowska

IV-VI – chłopcy:

 1. Krzysztof Bystryk
 2. Michał Skierewski
 3. Jakub Kociołek

VII-VIII – dziewczęta:

 1. Kornelia Biernat
 2. Patrycja Mrożek
 3. Beata Bystryk

VII-VIII – chłopcy:

 1. Wojciech Gacoń
 2. Eryk Klecki
 3. Maciej Kołodziej

Hula-Hop – dziewczęta: uczestniczki miały za zadanie utrzymać hula-hop jak najdłużej, jednocześnie kilka osób. Wyniki:

 1. Martyna Rogóż
 2. Amelia Czesak
 3. Martyna Chmioła

Skakanka – dziewczęta: uczestniczki miały za zadanie wykonać jak największą ilość skoków w określonym czasie. Wyniki:

 1. Lena Kociołek
 2. Otylia Bolek
 3. Natalia Piotrowska

Konkurs muzyczny: kilkunastu uczniów zaprezentowało wybrany utwór muzyczny. Uczestników oceniało jury składające się z dyrektorów szkół w Borzęcinie Górnym, Bielczy, Przyborowie, Łękach, przedstawicielka Urzędu Gminy i kierowniczka Gminnej Biblioteki Publicznej w Borzęcinie. Wyniki:

 1. Marcel Kózka
 2. Aneta Florczak
 3. Ewa Żurek
 4. Patrycja Mrożek
 5. Małgorzata Czosnek

Rzuty karne: strzelano rzuty karne na bramkę, w której stał Jarosław Palej, bramkarz m.in. Okocimskiego Brzesko i Unii Tarnów. Wyniki:

 1. Krzysztof Mieszkowski
 2. Aleksander Rędzina
 3. Michał Skierewski

ug

Podobne artykuły

Back to top button