Wiadomości
Trending

Borzęcin, Szczurowa i Dębno / Dowiozą mieszkańców na szczepienie

25 stycznia 2021 r. rozpocznie się akcja szczepień przeciw COVID-19 osób zakwalifikowanych do grupy pierwszej. Należą do niej seniorzy powyżej 60 lat – w kolejności, zaczynając od najstarszych, pensjonariusze domów pomocy społecznej i zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu.

Aby pomóc osobom, które zdecydowały się na szczepienie, ale samodzielnie nie będą mogły dotrzeć do punktu szczepień, w tym osobom niepełnosprawnym Urzędy Gmin zapewnią bezpłatny transport do najbliższego miejscu zamieszkania punktu szczepień. Dowóz do punktów szczepień organizowany będzie z zachowaniem wszelkich środków ostrożności

Rząd będzie współfinansował dowóz w wysokości 80 proc. średnich kosztów.

– Namawiamy i mamy deklarację ze strony Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej, by wykorzystywać przy tym oba te podmioty” – powiedział podczas czwartkowej konferencji szef KPRM Michał Dworczyk. Dodał też, że strażacy bardzo ofiarnie pełnią służbę, walcząc z COVID od początku pandemii.

Forma organizacyjna tego transportu oraz jego sposób pozostają w decyzji i gestii placówek podstawowej opieki zdrowotnej oraz samorządów.

Borzęcin

W dniu 15 stycznia (piątek) w Urzędzie Gminy Borzęcin uruchomiono numer telefonu, pod którym zarejestrowani na szczepienie. Mieszkańcy będą mogli zgłaszać chęć skorzystania z dowozu. Dedykowany numer telefonu: /14/ 68 46 109 – numer bezpośredni oraz /14/ 68 46 370 wew. 26 będą czynne w godzinach pracy Urzędu Gminy:
– poniedziałek 8:00-17:00,
– wtorek – czwartek 7:30-15:30,
– piątek: 7:30-14:30.

Koordynatorem akcji transportu na szczepienia jest Pani Małgorzata Ligara, inspektor ds. OC w Urzędzie Gminy Borzęcin.

Pod wskazanymi wyżej numerami telefonów można uzyskać szczegółowe informacje dotyczące dowozu oraz umówić się na konkretny termin (dzień i godzina). Aby organizacja dowozu przebiegała sprawnie prosimy o zapisywanie się na bezpłatny transport co najmniej z jednodniowym wyprzedzeniem, a najlepiej zaraz po ustaleniu terminu w punkcie szczepień.

Dębno

Osoby starsze i osoby niepełnosprawne z terenu Gminy Dębno, które będą chciały zaszczepić się przeciw COVID-19, ale mają trudność z dotarciem do punktu szczepień, będą mogły skorzystać ze specjalnie zorganizowanego transportu.

Informujemy, że od 15 stycznia 2021 roku w godzinach od 8.00 do 15.00 od poniedziałku do piątku w sprawie transportu do punktów szczepień można kontaktować się pod numerami telefonów: 14 631 85 61 oraz 785 789 793.

Szczepienia dla zarejestrowanych seniorów rozpoczną się od 25 stycznia.

Szczurowa

W związku z rozpoczęciem realizacji Narodowego Programu Szczepień Ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, od dnia 15 stycznia 2021 r. dla osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień zostaje uruchomiony telefon kontaktowy – 14 671 47 69, pod którym będzie można zgłaszać wniosek – prośbę o zapewnienie transportu do punktów szczepień.

Telefon będzie dostępny / czynny:

od poniedziałku – do czwartku w godz. od 7.30 – 15.30;
w piątek od godz. 10.00 – 18.00.
Transport, który zostanie uruchomiony przeznaczony będzie dla osób:
– posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami;
– mających trudności z dostępem do punktu szczepień (np. osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień)

szczurowa.pl / gminadebno.pl / borzecin.pl / IB

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast