ADV
WiadomościWideo
Trending

Brzesko / Ferie 2021 na górce w Okocimiu / zdjęcia / video

Dobiegają końca ferie zimowe 2021. W tym roku niestety mieszkańcy nie mieli zbyt wiele możliwości aktywnego spędzenia tego czasu. Wszystko za sprawą koronawirusa i zamknięcia hoteli oraz stoków narciarskich. Jednak mieszkańcy radzą sobie jak mogą. By spędzić aktywnie czas w ruch idą ponownie nawet niewielkie górki, które dają możliwość przejechania chociaż kilku metrów. Nieco lepsze warunki daje Górka okocimska. To niewielki stok zlokalizowany przy ulicy Mickiewicza – za dawną halą sportową, który posiada łagodny i bardzo szeroki stok idealny dla początkujących narciarzy. Od momentu gdy pojawił się tylko śnieg – nie brakuje w tym miejscu początkujących narciarzy oraz rodziców z dziećmi na sankach i jabłuszkach.

Stosunkowo niewielka górka daje dużo radości zarówno tym najmłodszym, jak i nieco starszym mieszkańcom Brzeska i okolicznych miejscowości. Od lat to kultowe miejsce dla mieszkańców Brzeska i Okocimia. Jak informują mieszkańcy – nie brakuje tam też amatorów jazdy na nartach z innych powiatów, a nawet sąsiednich województw!

A tak kiedyś bywało

Przed kilku laty w tym miejscu działała niewielka stacja narciarska Okocim-Ski. Niestety bezśnieżne i ciepłe zniweczyły wszystkie plany. A miejsce posiadało całkiem spory potencjał – wyciąg orczykowy, dwie trasy narciarskie, które był sztucznie oświetlone, naśnieżane oraz ratrakowane. Jak wspominają nieco starsi mieszkańcy Brzeska – na przełomie lat 80 i 90 w tym miejscu działał również niewielki wyciąg narciarski.

Pisaliśmy o tym w artykułach w 2013 r.:

Okocim-Ski – białe szaleństwo w Brzesku <==

Brzesko – ferie czas zacząć (2013 r.) <==

Obecnie pozostaje się cieszyć z tego co jest teraz – a więc kilku dni śnieżnej  i mroźnej pogody oraz możliwości zabawy na śniegu pomimo obostrzeń spowodowanych koronawirusem.


IB

Podobne artykuły

Back to top button