ADV
Wiadomości

Borzęcin – wspomóż akcję #MieszkańcyDPSonline

Od marca mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej są w izolacji. W tych placówkach przebywają osoby z grup najbardziej narażonych na zakażenie koronawirusem: osoby starsze, schorowane, z niepełnosprawnościami. Jednocześnie mieszkańcy tych placówek potrzebują kontaktu z bliskimi i znajomymi. Człowiek nie jest stworzony do tego, aby być zamkniętym. By zapewnić bezpieczny kontakt ze światem zewnętrznym podopieczni mogą korzystać z komputerów i telefonów. Jednak nie każdy podopieczny jest ich posiadaczem. Dlatego warto wspomóc tych którzy nie mają środków na zakup smartfonów czy też laptopów.

Z inicjatywą przekazania sprzętu do komunikacji ze światem wyszli pracownicy Regionalnego Centrum Rehabilitacji i Pomocy Społecznej w Borzęcinie.

– Chcielibyśmy ułatwić naszym Podopiecznym kontakt ze światem zewnętrznym, stworzyć na szerszą skalę możliwość zdalnego „spotykania się” czy umożliwić udział w różnorakich zajęciach on-line…
Posiadamy laptop, którym wspieramy się w uprzyjemnianiu chwil naszym Mieszkańcom, jednak potrzeby są dużo większe. Tablety, mini notebooki, notebooki, laptopy, wszelkiego rodzaju urządzenia komunikacyjne w każdej ilości będą alternatywą dla spędzania czasu przed telewizorem – proszą o wsparcie pracownicy Regionalnego Centrum Rehabilitacji i Pomocy Społecznej w Borzęcinie.

Ważne by przekazywany sprzet był sprawny lub jeżeli to możliwe – nowy.

– Jeśli ktoś chciałby ofiarować lub zna osoby, które mogłyby nas wesprzeć w sprawny lub nowy sprzęt to bardzo prosimy o kontakt oraz udostępnienie naszej prośby – dodają pracownicy borzęckiego DPSu.

Więcej informacji o sposobach wsparcia podopiecznych z Regionalne Centrum Rehabilitacji i Pomocy Społecznej w Borzęcinie można uzyskać pod nr tel.: 14 674 05 50 lub elektronicznie: rcrips@borzecin.pl.

IB

Uwaga❗Akcja❗
#MieszkańcyDPSonline

Drodzy przyjaciele 🤗, znajomi 👋, fejsbukowicze 🤓 i nie tylko, zwracamy się do Was z…

Opublikowany przez Regionalne Centrum Rehabilitacji i Pomocy Społecznej w Borzęcinie Poniedziałek, 12 października 2020

blank

Podobne artykuły

Back to top button