Kultura

Borzęcin / Zaśpiewaj kolędę. Zgłoś się na warsztaty

Choć panująca pandemia koronawirusa powoduje poważne ograniczenia w działalności instytucji kultury, Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie wspólnie z Parafią Narodzenia NMP w Borzęcinie planują zorganizować w styczniu – w odpowiednim reżimie sanitarnym – Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek.

– Konkurs organizujemy od dwóch dekad i chcemy podtrzymać w młodym pokoleniu tradycję śpiewania kolęd, a jednocześnie promować walory głosowe dzieci i młodzieży z gminy Borzęcin. Wymogiem regulaminowym jest wykonanie w języku polskim jednego utworu z załączonej do regulaminu listy oraz jednego dowolnego utworu o tematyce bożonarodzeniowej, przy akompaniamencie instrumentów muzycznych, podkładzie z płyty CD, z keyboardu, bądź a’cappella – informuje Piotr Kania z GOK Borzęcin.

Ze względu na pandemię Covid-19, do udziału w tegorocznym konkursie organizatorzy zapraszają tylko solistów. Uczestnicy oceniani będą w następujących kategoriach:

kategoria A – dzieci przedszkolne
kategoria B – uczniowie szkół podstawowych (kl. 1-3)
kategoria C – uczniowie szkół podstawowych (kl. 4-6)
kategoria D – uczniowie szkół podstawowych (kl. 7-8)
Na czas przygotowań do konkursu Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie zatrudni trenerów muzycznych. Będą to: Cecylia Czaja, Robert Sowa oraz Konrad Borowiec. Osoby, które zechcą darmowo skorzystać z ich pomocy proszone są o zgłoszenia telefoniczne do pracownika GOK – Marii Pyrek tel. 514 371 335 do dnia 4 grudnia.

Przygotowania muzyczne z trenerami rozpoczną się na początku grudnia w świetlicach terenowych w Bielczy, Warysiu i Przyborowie, o czym zgłoszone osoby zostaną powiadomione indywidualnie.

Zapraszamy!

GOK Borzęcin

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast