ADV
WiadomościWideo

Łęki / Nocny pożar domu mieszkalnego i budynku gospodarczego / 4 grudnia 2020 r.

Aż dziewięć zastępów straży pożarnej skierowano do gaszenia pożaru drewnianego domu mieszkalnego oraz budynku gospodarczego w miejscowości Łęki (Gmina Borzęcin). Strażacy zostali zadysponowani do zdarzenia w piątek 4 listopada 2020 r. o godzinie 00:17.

Pożar wybuchł prawdopodobnie około północy. Ogień strawił całkowicie zabudowania gospodarcze oraz uszkodził budynek mieszkalny. Dodatkowo zniszczeniu uległy trzy samochody osobowe. Wg wstępnych informacji w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Tak znaczne siły zadysponowano z powodu ryzyka przeniesienia ognia na pobliskie zabudowania – budynek w którym doszło do pożaru znajduje się w dosyć ścisłej zabudowie, w  której dominują budynki drewniane.

– Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że pożarem w całości objęty jest budynek gospodarczy oraz poddasze domu. Działania straży polegały na podaniu 3 prądów wody w natarciu bezpośrednio na płonące obiekty, rozbiórce nadpalonej konstrukcji oraz przelaniu pogorzeliska. Działania zakończone zostały po około 2,5 h – informują na swoim profilu strażacy z OSP Szczepanów.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano znaczne siły i środki. Ze względu na charakter zdarzenia strażacy działali z użyciem środków ochrony dróg oddechowych. Działania prowadzili strażacy z JRG Brzesko oraz druhowie z jednostek OSP z terenu Gminy Borzęcin z OSP Borzęcin Górny, OSP Łęki, OSP Przyborów, OSP Borzęcin Dolny, OSP Bielcza oraz z terenu Gminy Brzesko OSP KSRG Szczepanów, OSP Jadowniki. Na miejsce zostali zadysponowani także policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku.

Trwa ustalanie przyczyn pożaru.

foto OSP Szczepanów / video nadesłane

IB

VIDEO

 

ZDJĘCIA

W dniu dzisiejszym o godzinie 00:17 zostaliśmy zadysponowani do pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Łęki. Po…

Opublikowany przez OSP Szczepanów Czwartek, 3 grudnia 2020

🔥ALARM OSP KSRG JADOWNIKI 🔥

📅 04.12.2020r ⏰ 00:44
🚩 Łęki
⚠ Pożar budynku gospodarczego i mieszkalnego
🚒 GBARt 3/30

➡️…

Opublikowany przez OSP JADOWNIKI Czwartek, 3 grudnia 2020

04.12.20 Pożar budynku mieszkalnego i gospodarczego Łęki

Dzisiaj zostaliśmy zadysponowani do pożaru budynku…

Opublikowany przez OSP Borzęcin Górny Czwartek, 3 grudnia 2020

 

MAPA – miejsce pożaru 

Podobne artykuły

Back to top button