ADV
1
Wiadomości
Trending

Brzescy policjanci na ćwiczeniach Nieetatowych Pododdziałów Policji

Nieetatowe Pododdziały Policji z KPP w Brzesku, Bochni, Limanowej i Gorlicach wzięły udział we wspólnych ćwiczeniach, które odbyły się na terenie stacji narciarskiej w Kasinie Wielkiej.

Galeria zdjęć <==

We wtorek 14 listopada 2023 r. na terenie Stacji Narciarskiej w Kasinie Wielkiej limanowscy policjanci, zgrupowani w ramach Nieetatowego Pododdziału Policji, ćwiczyli wspólnie z kolegami z Brzeska, Bochni i Gorlic. Wszyscy razem stanowią VIII Kompanię NPP Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Mundurowi przez kilka godzin ćwiczyli szyki policyjne i współdziałanie w pododdziałach zwartych Policji. Takie ćwiczenia odbywają się systematycznie i mają na celu jak najlepsze przygotowania policjantów do udziału w zabezpieczeniach różnego rodzaju imprez masowych.

Na ćwiczeniach obecny był również Komendant Powiatowy Policji w Limanowej mł. insp. Marcin Sak oraz jego Zastępca mł. insp. Albert Kogut.

Nieetatowe Pododdziały Prewencji Policji to jednostki powołane w celu zapewnienia bezpieczeństwa podczas zgromadzeń, demonstracji, zabezpieczania marszów oraz imprez sportowych. Ich zadaniem jest przede wszystkim zapobieganie zamieszkom oraz zapewnienie porządku publicznego. NPP to jednostki, które są wyszkolone w zakresie działań w pododdziale zwartym oraz posługiwania się sprzętem specjalistycznym. Formacja ta składa się z funkcjonariuszy, którzy na co dzień pełnią służbę w komendach powiatowych, przede wszystkim w pionie prewencji.

Małopolska Policja

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Back to top button