ADV
Wiadomości

Brzescy policjanci uczą przedszkolaków bezpiecznych zachowań

Policjanci z Brzeska odwiedzają najmłodszych mieszkańców naszego powiatu ucząc ich bezpiecznych zachowań w przedszkolu oraz podczas zabaw. Z uwagi na zbliżające się wakacje mundurowi podczas spotkań przekazują też cenne wskazówki jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą.

Galeria zdjęć <==

Każda wizyta stróżów prawa wywołuje u maluchów ogromny entuzjazm i radość. Tak też było podczas zorganizowanego 13 czerwca 2023 r. spotkania policjantki Wydziału Prewencji brzeskiej komendy z przedszkolakami z Brzeska. Wizyta funkcjonariuszki była doskonałą okazją, aby przekazać najmłodszym kilka cennych wskazówek dotyczących ich bezpieczeństwa. Dzieci z ogromną ciekawością i uwagą słuchały policjantki, która opowiadała im jak ustrzec się przed niebezpieczeństwem zwłaszcza w kontakcie z osobą nieznajomą. Podczas spotkania funkcjonariuszka przypomniał o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach, jednocześnie uświadamiając jak ważne jest korzystanie z odblasków. Policjantka przypominając dzieciom zasady ruchu drogowego, wspomniał o konieczności jazdy w fotelikach. Była to też doskonała okazja do przypomnienia sobie jaki jest numer alarmowy i kiedy należy z niego skorzystać. Szczególnie z myślą o zbliżających się wakacjach policjantka w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” przekazała wiele przydatnych informacji dotyczących bezpiecznego wypoczynku nad akwenami.

Podczas spotkania najmłodsi z zaciekawieniem dopytywali funkcjonariuszkę o jej pracę, oglądając przy tym wyposażenie do służby. Z ogromnym entuzjazmem przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniu zadając policjantce pytania a na zakończenie wizyty zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie.

KPP Brzesko

blank

Podobne artykuły

Back to top button