ADV
Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

Potrącił 70-latka w centrum miasta i odjechał. Teraz poszukują go policjanci / zdjęcia

To już drugie podobne zdarzenie na drogach regionu tarnowskiego. W niedzielę o wczesnych godzinach rannych potrącony został 70-letni tarnowianin przez kierowcę, który najprawdopodobniej kierował małą skodą. Mężczyzna z urazem kręgosłupa trafił do szpitala, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Potrącenie mężczyzny miało miejsce w niedzielę kwadrans po 4 rano w centrum Tarnowa na ul. Kołłątaja 5. O zdarzeniu zostali poinformowani policjanci z numeru alarmowego 112. Na miejsce skierowano zespół ratunkowy tarnowskiego pogotowia, a ratownicy przetransportowali rannego 70-latka do szpitala. Na miejscu okazało się, że mężczyzna ma złamany kręgosłup. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Policjanci ruchu drogowego zebrali dowody z miejsca wypadku, które będą wykorzystane w prowadzonym postępowaniu. Zabezpieczone zostały zapisy kamer monitoringu miasta oraz skrzyżowań, a także od prywatnych przedsiębiorców. Świadkowie zdarzenia określają drugiego uczestnika, jako kierowcę małego osobowego samochodu najprawdopodobniej skody modeli fabia lub scala. Zebrany materiał dowodowy posłuży do określenia winy uczestników ruchu oraz da światło na fakt nieudzielania pomocy potrąconemu mężczyźnie. Jest to przestępstwo określone w art. 162 kodeksu karnego i zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Tarnowscy policjanci zwracają się z apelem do osób, które mają informację w tej sprawie o kontakt telefoniczny z prowadzącym to postępowanie tel. 47 831 13 80 codziennie w godzinach od 7.00 do 15.00 lub dyżurnym KMP w Tarnowie 47 831 29 00 przez całą dobę, lub za pośrednictwem poczty elektronicznej rzecznik@tarnow.policja.gov.pl

policja.gov.pl

blank

Podobne artykuły

Back to top button