ADV
Wiadomości
Trending

Fuszerka na dworcach w Sterkowcu i Biadolinach. Mieszkańcy poirytowani zachowaniem PKP

Mieszkańców miejscowości Sterkowiec oraz Biadoliny irytuje niesprawny od ponad roku System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej (SDIP), produkcji firmy ,,Sat-System”, które zostały zabudowane na tamtejszych, nowo powstałych, Innowacyjnych Dworcach Kolejowych (IDS). Pomimo monitów do zarządcy obiektów sytuacja nie uległa zmianie, a korespondencja jest ignorowana…

Niesprawności uległy wyświetlacze zbiorcze WZS – wyświetlające najbliższe odjazdy oraz przyjazdy pociągów, jak również zapowiedzi głosowe wewnątrz poczekalni.

– Od czasu oficjalnego otwarcia dworców w listopadzie 2021 roku, omawiane systemy działały prawidłowo, po czym w styczniu 2022 roku przestały działać. Wywieszone zostały karteczki z napisem: ,,Awaria systemu”. Do dnia 19 lutego 2023 roku nie zostały ponownie uruchomione – pisze w korespondencji z nasza redakcją pan Andrzej.

Omawiane systemy, które miały za zadanie ułatwianie podróż pasażerom – stały się tam tylko obiektem kpin i drwin, wobec obiektów wybudowanych za kwotę przekraczającą łącznie ponad 9 milionów złotych.

W tej sprawie kierowana była korespondencja do zarządcy obiektu, jednakże nie wpłynęła żadna odpowiedź.

Z prośbą o informację i wyjaśnienia w tej sprawie zwróciliśmy się do PKP.

Na temat uroczystego otwarcia dworców w Sterkowcu i Biadolinach pisaliśmy w materiale:

Zmodernizowane dworce PKP w Sterkowcu i Biadolinach już otwarte / zdjęcia / video <==

foto: nadesłane

IB / informacja nadesłana

blank

Podobne artykuły

Back to top button