ADV
Sport

Trwają zapisy na bieg „Tropem Wilczym” 2023 w Jadownikach

Trwają zapisy na bieg „Tropem Wilczym” w Jadownikach. Do wydarzenia pozostało 12 dni, a zapisywać można się jeszcze tylko do 28 lutego. Aktualnie na liście startowej jest już 151 osób.

W niedzielę 5 marca 2023 r. w kilkuset miejscowościach w całym kraju oraz m.in. w Chicago, Brukseli i Rzymie oraz na Litwie, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Nowej Zelandii i w Australii odbędzie się jedenasta edycja Biegu Tropem Wilczym upamiętniającego Żołnierzy Wyklętych. Dzięki zaangażowaniu sporej grupy społeczników po raz kolejny na liście można znaleźć Jadowniki. Bieg w Jadowniakch od lat cieszy się sporym zainteresowaniem. Szacunkowo w całej Polsce w pamiątkowym biegu wystartuje kilkadziesiąt tysięcy osób!

Organizatorzy zapraszamy wszystkich pasjonatów biegów jak również tych, którzy chcą uczcić pamięć Żołnierzy Niezłomnych.

W 2011 r. dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

Ideą projektu „Bieg Tropem Wilczym” jest przede wszystkim uhonorowanie Żołnierzy Wyklętych, uczczenie ich pamięci, ale także przybliżenie historii i pokazanie kim byli. Intencją Biegu jest więc także edukacja dotycząca Żołnierzy Wyklętych. Tradycyjna długość Biegu wynosi 1963 metry, co stanowi odwołanie do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty Józef Franczak “Lalek”. Dodatkowo w Jadownikach odbędzie się bieg na dystansie 10 tysięcy metrów, a także marsz Nordic Walking na dystansie 5 km.

Sprawy organizacyjne

Biuro zawodów, szatnie, toalety, natryski oraz depozyty będą znajdowały się w budynku sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Jadownikach, ul. Szkolna 7; 32-851 Jadowniki.

Pakiety startowe: Elektroniczny pomiar czasu wraz z materiałem filmowym z momentu wbiegnięcia na metę, numer startowy ze zwrotnym chipem, koszulkę z grafiką o tematyce Żołnierzy Wyklętych, pamiątkowy medal, po przebiegnięciu dystansu, talon na ciepły posiłek, ubezpieczenie podczas biegu, napoje na mecie i w trakcie biegu.

W obu biegach i marszu Nordic Walking prawo startu mają zawodnicy, którzy ukończyli 16 lat. Osoby poniżej 16 roku życia mogą startować w biegu za okazaniem pisemnej zgody opiekuna prawnego.

Limit uczestników biegu, którzy otrzymają pełne pakiety startowe wynosi 240 osób – aktualnie do udziału w biegu zgłosiło się już 151 osób. Pakiety startowe będą wydawane w godzinach 9.00 – 11.30. Rozpoczęcie biegu na dystansie 10 km zaplanowano na godz. 12.00. O godzinie 12.10 wystartują zawodnicy Nordic Walking, a o 12.20 uczestnicy biegu na dystansie 1963 m.

Uczestnicy biegu zobowiązani są do wpłacenia wpisowego. Zapisy i wpłaty przez stronę zapisów do 28.02.2023.
Wysokość wpisowego:
do 13.02.2023 – 50 zł
do 28.02.2023 – 60 zł
w biurze zawodów – 70 zł, w miarę dostępności pakietów
Nieopłaceni będą sukcesywnie usuwani z listy zapisanych.

Do wyboru będą przygotowane 3 trasy:

TRASA 1: dystans 1963 m.
Nawierzchnia asfaltowa, kamienista, fragmentami miękka, leśna. Trasa nie posiada atestu PZLA, ale będzie oznakowana i zabezpieczona.

TRASA 2: dystans 10 km.
Nawierzchnia asfaltowa, kamienista, 7km asfalt + 3km droga ubita twarda. Oznaczona, co 1 km. Trasa
nie posiada atestu PZLA, ale będzie oznakowana i zabezpieczona.

TRASA 3: dystans 5 km. – Nordic Walking

Dodatkowe informacje nt. biegu można znaleźć na stronie: http://tropemwilczym.com <==

Wydarzenie na facebooku <==

Zapisy do biegu (chronotex.pl) <==

Organizatorami biegu są: Stowarzyszenie „Nasze Jadowniki”, Sołtys oraz Rada Sołecka wsi Jadowniki, Gmina Brzesko a także ZHP Szczep Czarny im. Bohaterów Państwa Podziemnego z Jadownik.

O Żołnierzach Wyklętych

Żołnierze Wyklęci – działający w ramach powojennego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego pozostali wierni złożonej przysiędze żołnierskiej i bezkompromisowi w kwestii współpracy z władzą komunistyczną. Propaganda PRL określała ich mianem faszystów i bandytów. Zostali pozbawieni wszelkich praw, tropieni po lasach, więzieni, mordowani w katowniach Urzędu Bezpieczeństwa oraz Informacji Wojskowej. Liczbę członków wszystkich organizacji i grup konspiracyjnych szacuje się na 120-180 tysięcy osób.

Żołnierze Wyklęci – walka o Polskę / artykuł <==

IB / Jarosław Sorys

VIDEO

blank

Podobne artykuły

Back to top button