ADV
Wiadomości

Brzescy policjanci wyłonili zwycięzców turnieju BRD na szczeblu powiatowym

W powiecie brzeskim zakończył się 44 Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na szczeblu powiatowym. Zawody odbyły się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Brzesku. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą w zakresie ruchu drogowego oraz zmierzyć się z torem przeszkód na rowerze. Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody, dyplomy i puchary.

Galeria zdjęć <==

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym od lat cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży powiatu brzeskiego. I tym razem uczniowie nie zawiedli. Wczoraj, 19 kwietnia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Brzesku pojawiło się 79 zawodników gotowych, by wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego. Ich zadaniem było rozwiązanie testów obejmujących zagadnienia dotyczące przepisów ruchu drogowego oraz sytuacji w ruchu drogowym (test skrzyżowań). Na uczestników czekał też specjalnie przygotowany tor przeszkód, na którym uczniowie reprezentowali swoje umiejętności jazdy na rowerze.

Komisja sędziowska pod przewodnictwem Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Brzesku nadkom. Tomasza Nosala oceniła poszczególne konkurencje i wyłoniła zwycięzców.

Grupa I w kategorii wiekowej od 10-12 lat

Drużynowo zwyciężyli:

I miejsce Zespół Szkolno-Przedszkolny w Brzesku

II miejsce Szkoła Podstawowa w Lewniowej

III miejsce Szkoła Podstawowa w Złotej

Indywidualnie:

I miejsce Filip Malik (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Brzesku)

II miejsce Julia Wach (SP w Lewniowej)

III miejsce Patryk Rybczyński (SP w Mokrzyskach)

Grupa II w kategorii wiekowej powyżej 12 lat

Drużynowo zwyciężyli:

I miejsce Zespół Szkolno-Przedszkolny w Brzesku

II miejsce Szkoła Podstawowa w Mokrzyskach

III miejsce Szkoła Podstawowa w Szczepanowie

Indywidualnie:

I miejsce Mateusz Zapiór (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Brzesku)

II miejsce Mateusz Gdowski (Szkoła Podstawowa w Szczepanowie)

III miejsce Miłosz Migdał (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Brzesku)

Na zwycięzców czekały atrakcje nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Brzesku, Urząd Miejski w Brzesku, Urząd Miejski w Czchowie, Urząd Gminy w Iwkowej, Urząd Gminy w Gnojniku, Urząd Gminy w Dębnie, Urząd Gminy w Szczurowej oraz Schronisko Młodzieżowe w Brzesku. Upominek otrzymał także każdy uczestnik turnieju.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów w turnieju na szczeblu wojewódzkim, które dla poszczególnych kategorii wiekowych odbędą się kolejno 9 i 10 maja br. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mikluszowicach.

KPP w Brzesku

Podobne artykuły

Sprawdź również
Close
Back to top button