ADV
Sport

Brzeski akcent na trasach Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski

Nie tylko piłka nożna, pływanie czy lekkoatletyka jest mocną stroną Powiatu Brzeskiego. Również na trasach Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski zobaczymy reprezentanta naszego powiatu- Adama Garbacza z Gnojnika. Zawodnik startuje w tym cyklu już kilkanaście lat i zdobył kilka tytułów mistrzowskich w swojej klasie.

Jednak apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc i w tym roku „rzuci rękawice” swoim rywalom. Znany z wyścigów „Adaś” będzie startował samochodem Honda Civic Rally w specyfikacji wyścigowej. Razem z innymi, podejmie wyzwanie w ośmiu podwójnych rundach GSMP rozgrywanych w Polsce jak i na Słowacji. Udział w zawodach takiej rangi nie mógłby się odbyć bez wsparcia finansowego . W tym momencie pragniemy podziękować głównemu sponsorowi zawodnika Angelice i Piotrowi Czyżyckim -„Centrum Motoryzacji Czyżycki” sp.j. w Gnojniku za kolejne lata zaufania i udzielone wsparcie w przygotowaniu do startów.

Kalendarz zawodów 2021 przedstawia się następująco:
47. Bieszczadzki Wyścig Górski – Załuż k/Sanoka 21-23 maja
8. Wyścig Górski Magura Małastowska Gorlice 4-6 czerwca
Wyścig Górski Czarna Góra –Sienna – 25-27 czerwca
12. Wyścig Górski Limanowa 23-25 lipca
Wyścig Górski Jankov Vršok Słowacja 31 lipca-1 sierpnia
24. Grand Prix Sopot-Gdynia 13-15 sierpnia
Wyścig Górski Pezinok Słowacja 3-5 września
18. Wyścig Górski Prządki k/Krosna 17-19 września

Kalendarz może ulec zmianie jeśli obostrzenia Covid-19 zostaną utrzymane. Mimo to, gorąco zachęcamy wszystkich kibiców sportów motorowych do pojawienia się na trasach wyścigów i mocny doping.

foto: Grzegorz Kozera

mat. nadesłany

Podobne artykuły

Back to top button