ADV
Wiadomości

Brzeski Marsz dla życia i rodziny / 10 października 2021 r.

Już w najbliższą niedzielę 10 października 2021 r. o godz. 17:00 rozpocznie się X Brzeski Marsz dla Życia i Rodziny. Początek na placu przed kościołem Św. Jakuba, następnie przejście pod kościół Miłosierdzia Bożego, a zakończenie obok kościoła Matki Boskiej na Słotwinie. „Tato – bądź, prowadź, chroń” – to hasło przewodnie tegorocznego marszu. Marsz poprzedzi Msza Święta w kościele Św. Jakuba.

Organizatorzy zapraszają na marsz całe rodziny z dziećmi oraz wszystkich, aby wspólnie cieszyć się cudem, jakim jest Życie i rodzina.

Marsze zmieniają Polskę od 15 lat

Marsze dla Życia i Rodziny organizowane są w celu publicznego świadectwa o podstawowej wartości ludzkiego życia od poczęcia oraz rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny, otwartym na przyjęcie i wychowanie dzieci.

Marsze mają pozytywny, radosny i afirmatywny wymiar. Ze względu na zmieniającą się rzeczywistość społeczno-polityczną, jak również dla uwypuklenia najważniejszych aspektów obrony życia i rodziny, każdego roku organizowane są pod innym hasłem. Zawsze jednak wyrażają oczekiwanie takich zmian społeczno-prawnych, które zapewnią pełną ochronę życia ludzkiego i praw rodziny w naszym kraju.

Pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny odbył się w 2006 roku w Warszawie. Koordynatorem Marszów dla Życia i Rodziny jest Fundacja Centrum Życia i Rodziny

Za organizacją Marszów w Polsce stoją osoby, grupy, wspólnoty i organizacje, które łączy przekonanie, że szacunek dla życia i rodziny stanowi fundament ładu społecznego.

Niech Polska będzie silna rodziną!

IB

PLAKAT

Podobne artykuły

Back to top button