Wiadomości
Trending

Brzeski szpital wznawia przyjęcia na Oddziału Chorób Płuc

W poniedziałek 31.08.2020 r. Szpital Powiatowy w Brzesku poinformował na swojej stronie internetowej, że od dnia dzisiejszego zostało wznowione funkcjonowanie Oddziału Chorób Płuc, który wstrzymał przyjęcia pacjentów w dniu 23.08.2020 po stwierdzonym zakażeniu wywołanym wirusem SARS-COV-2. Również Poradnia Gruźlicy i Chorób Płuc od dziś jest otwarta i przyjmuje pacjentów.

O sprawie pisaliśmy w w poniedziałek 24 sierpnia w artykule:

Koronawirus ponownie w szpitalu powiatowym w Brzesku / 23 sierpnia 2020 r. <==

Co ciekawe wg statystyk Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie na dzień 31 sierpnia 2020 r. jedna osoba u której potwierdzono zakażenie koronawirusem jest hospitalizowana na Oddziale Chorób Płuc Szpitala Powiatowego w Brzesku.

Aby usprawnić obsługę pacjentów od strony lądowiska Szpitala Powiatowego w Brzesku stanął wojskowy namiot. To tutaj pobierany jest materiał do badań na obecność koronawirusa pacjentów przebywających na kwarantannie i w izolacji domowej.

Pacjentów kwalifikowanych na badania o ich terminie powiadania SMS-em Sanepid. Badania są wykonywane przez wszystkie dni tygodnia. Dla osób przebywających na kwarantannie wymazy odbywają się w godzinach 7.30 -11.30, osobno dla pacjentów w izolacji domowej: godz. 11.30 -12.30.

Namiot został ustawiony od strony południowej szpitala w pobliżu lądowiska dla helikopterów.

Dla pacjentów szpitala testy w kierunku koronawirusa wykonywane są w oddzielnym namiocie ustawionym obok Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Jest to wymóg konieczny przyjęcia do szpitala.

IB / SPZOZ Brzesko

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Sprawdź również
Close
Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast