Wiadomości
Trending

Brzeski wątek w aferze maseczkowej!

Jak informuje portal rmf24.pl w sprawie afery maseczkowej pojawia się wątek brzeski. Dziennikarze RMF FM ustalili, że w sprawie dostawy maseczek nie spełniających żadnych norm przeprowadzono przeszukania w czterech lokalizacjach (m.in. siedzibach firm) w Zakopanem, dwóch miejscach w Krakowie i jednym w Brzesku.

Według dziennikarzy RMF stołeczni policjanci, którym warszawska prokuratura okręgowa zleciła te czynności, szukali wskazanych przez śledczych dokumentów. W pierwszej kolejności skupiono się na dokumentach dostawcy.

Więcej informacji o sprawie w artykule na rmf24.pl <==

13 maja 2020 r. doniesienie o oszustwie złożył wczoraj do prokuratury wiceminister zdrowia, Janusz Cieszyński. Miało to związek z publikacją „Gazety Wyborczej” z 12 maja 2020 r. w sprawie transakcji na 5 mln zł za bezużyteczne maseczki. Wg mediów grupa kolegów, właścicieli różnych firm z Zakopanego i Bochni sprzedała maseczki ochronne Ministerstwu Zdrowia za prawie 5 mln zł. Do transakcji ostatecznie namówił brata ministra zdrowia jego instruktor narciarski, zakopiańczyk Łukasz G.

Do redakcji Tygodnika Podhalańskiego, który również pisał o tej sprawie 14 maja 2020 r. wpłynęło oświadczenie tarnowskiego adwokata Piotra Danka – pełnomocnika Łukasza G. w którym przekonuje, że cała transakcja sprzedaży maseczek Ministerstwu Zdrowia odbyła się zgodnie z prawem i w sposób transparentny. Zaznacza że wg jego klienta w całej sprawie nie ma mowy o kumoterstwie. Gazeta Wyborcza informowała, że Łukasz G. był instruktorem narciarskim rodziny Szumowskich.

Więcej informacji o sprawie w artykule na stronie Tygodnika Pochalańskiego <==

W łańcuszku pośredników, którzy sprzedali maseczki Centralnej Bazie Rezerw Sanitarno-Przeciwepidemicznych wg Pulsu Biznesu cena towaru wzrosła kilkukrotnie. Łukasz G., dotychczas przedstawiany jako główny rozgrywający, początkowo był tylko pośrednikiem, dopiero później zaczął zarabiać bezpośrednio na handlu maseczkami. Większość osób wykazanych w sprawie to instruktorzy narciarscy, koledzy Łukasza G.

Proces ten został opisany w artykule na który powołuj się również Tygodnik Podhalański:  Nowe wątki w aferze maseczkowej z instruktorami narciarskimi w tle <==

Na sprawę zwrócił nam uwagę jeden z naszych czytelników – Konrad. Dziękujemy za informację.

IB / RMF / Tygodnik Podchalański

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Jeden komentarz

  1. Ludzie opamietajcie się .
    Te całe maseczki to tylko mogą nam zaszkodzić a na pewno nie chronią .
    Rozwalą gospodarkę i nas wykończą .
    Smiertelnosc spadla w stosunku do poprzednich lat więc jak pandemia no chyba głupoty.

    Wylaczyc telewizje a włączyć myslenie .

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast