ADV
Religia
Trending

Brzeskie Dni Jakubowe 2020

W sanktuarium św. Jakuba w Brzesku rozpoczęły się Dni Jakubowe. Od 16 do 25 lipca potrwa tam nowenna przed uroczystością patrona parafii i miasta.

Na szlak polskiego Camino po raz kolejny wyruszy grupa zorganizowana przez Bractwo św. Jakuba. 18 lipca chętni przejdą odcinek z Ojcowa do Zawady. Pielgrzymi pokonają 25 kilometrów. Przypomnijmy, że wędrują etapami od podtarnowskiego Pilzna.

19 lipca zaplanowano błogosławieństwo pojazdów z racji wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców oraz św. Jakuba patrona pielgrzymów. Obrzęd zostanie odprawiony na placu przy sanktuarium.

Bezpośrednio przed uroczystością św. Jakuba (od 22 do 24 lipca) ks. Kacper Kania poprowadzi Triduum jakubowe.

Uroczystość odpustowa odbędzie się 25 lipca. Sumę o godz. 12 będą celebrowali księża, którzy rok temu w brzeskim sanktuarium przyjęli święcenia diakonatu. Po Sumie udzielą błogosławieństwa relikwiami św. Jakuba parafii i miastu. W tym dniu odbędzie się także błogosławieństwo sklepiku jakubowego oraz I Komunia dzieci z kolejnej grupy trzecioklasistów.

Na zakończenie Dni Jakubowych w brzeskiej farze 26 lipca o godz. 17 odbędzie się koncert w wykonaniu Konrada Baniaka (organy) i Kingi Baniowskiej (skrzypce). Melomani będą mogli usłyszeć utwory m.in. Franciszka Walczyńskiego, Mariana Sawy i Jana Sebastiana Bacha.

Tarnowski Gość Niedzielny

PLAKAT

Podobne artykuły

Back to top button