Wiadomości
Trending

Brzesko / 100 lat Kamili Buczyńskiej! / 6 grudnia 2020 r.

6 grudnia 2020 r. w Parafia św. Jakuba Apostoła w Brzesku odprawiona została Msza Święta dziękczynna w intencji Kamili Buczyńskiej, która tego dnia obchodziła 100. rocznicę urodzin. Brzeski magistrat podczas uroczystości reprezentowała kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Aleksandra Fijałkowska, która w imieniu lokalnych władz samorządowych złożyła jubilatce życzenia, wręczyła bukiet kwiatów i przekazała list gratulacyjny wystosowany przez burmistrza Brzeska Tomasza Latochę.

„Sto lat to czas, który dla większości z nas, zwłaszcza na początku życiowej drogi, wydaje się nie do osiągnięcia. To czas, w którym zebrać można mnóstwo doświadczeń i mądrości, przeżyć wspaniałe chwile szczęścia i wielu radości. Tak długie życie jest cenną skarbnicą dla kilku pokoleń Polaków. Głęboko wierzę, że wielu ludzi czerpie z niej obficie, ponieważ Pani sędziwy wiek jest naszym wspólnym, drogocennym dziedzictwem. (…) Proszę przyjąć życzenia wszelkiej pomyślności oraz kolejnych lat życia w zdrowiu, a także samych szczęśliwych chwil w gronie najbliższych. Niech każdy dzień wnosi w Pani życie coraz więcej ciepła i miłości, niech napawa Panią radością i poczuciem dumy z życiowych doświadczeń” – napisał burmistrz w liście gratulacyjnym.

Wprawdzie jubilatka nie jest rodowitą brzeszczanką, jednak w tym mieście spędziła większość swojego życia. Urodziła się 6 grudnia w Złoczowie (dzisiejsza Ukraina). Do Brzeska przybyła w 1951 roku wraz z mężem Marianem i dwiema córkami – Danutą i Alicją. Tutaj urodziła się trzecia córka, Barbara. Do 2017 roku, czyli przez 66 lat mieszkała w Petersówce, jednej z najbardziej charakterystycznych brzeskich budowli. W tym mieście przeżywała wszystkie ważne chwile. Obecnie mieszka w Krakowie.

brzesko.pl

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast