Wiadomości
Trending

Strażacy z Tymowej z automatycznym defibrylatorem / 9 grudnia 2020 r.

Jednostka OSP Tymowa wzbogaciła się o defibrylator AED Philips Heartstart FRx, który zakupiono z własnych środków finansowych. Strażacy z Tymowej są drugą jednostką w Gminie Czchów, która posiada defibrylator. W  środę 9 grudnia 2020 r. w remizie odbyło się szkolenie z obsługi defibrylatora.  Szkolenie poprowadził Paweł Machał.

– Teraz jesteśmy gotowi do działań z tym urządzeniem – nie ukrywają zadowolenia druhowie z OSP Tymowa.

Defibrylator AED to urządzenie ratujące życie. Sprzęt jest łatwy w obsłudze i krok po kroku instruuje, jakie czynności trzeba wykonać w przypadku nagłego zatrzymania krążenia.

Co oznacza skrót AED?

Skrót AED pochodzi z języka angielskiego i oznacza Automated External Defibrillator, czyli w języku polskim Automatyczny Zewnętrzny Defibrylator.

Defibrylator AED jest urządzeniem, które w bezpieczny dla ratownika i osoby poszkodowanej sposób prowadzi krok po kroku za pomocą poleceń głosowych i wizualnych przez przebieg akcji ratowniczej, podając impuls elektryczny. Ze względu na poręczny rozmiar nadaje się doskonale, jako wyposażenie służb ratowniczych czy też policji. Jego ideą jest więc łatwy i publiczny dostęp i prostota w obsłudze, tak by użyć go mógł każdy, nawet osoba nieprzeszkolona medycznie. Po uruchomieniu AED urządzenie automatycznie instruuje i prowadzi ratownika przez cały algorytm reanimacji – nawet gdy nie trzeba defibrylować.


foto: OSP Tymowa
IB / OSP Tymowa

📣📣📢 OGŁOSZENIE 📣📣📢

Nasza jednostka wzbogaciła się o Defibrylator AED Philips Heartstart FRx zakupiono z własnych…

Opublikowany przez OSP KSRG Tymowa Środa, 9 grudnia 2020

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast