ADV
Wiadomości
Trending

Brzesko. Akademia Piłkarska CANPACK Okocimski Brzesko i Weekend Cudów Szlachetnej Paczki

To ludzie pomagają, nie rzeczy. Prezenty dla wybranej Rodziny to promień nadziei i impuls do zmiany. SZLACHETNA PACZKA to system pomnażania dobra. To dobro działa i pomnaża się w tych, którzy przyłączyli się do projektu i wiedzą, że najwięcej szczęścia jest w dawaniu.

W tym roku nasza Akademia objęła pomocą pięcioosobową rodzinę – samotnego ojca z 4 dzieci. Nasi Darczyńcy stanęli na wysokości zadania i to dzięki Nim udało się zakupić wszystkie potrzebne rzeczy. Zakupiono min: artykuły gospodarstwa domowego, artykuły spożywcze, artykuły papiernicze dla dzieci do szkoły, odzież oraz obuwie dla wszystkich członków Rodziny, środki czystości, chemię, kosmetyki, pościel, poduszki, kołdry, ręczniki oraz dwa łóżka. Szlachetna Paczka to dla najbardziej potrzebujących nie tylko świąteczny prezent, ale przede wszystkim impuls do zmiany. To mądra pomoc polegająca na nawiązaniu relacji z drugim człowiekiem, który potrzebuje uwagi i zainteresowania. W Paczce tworzymy drużynę. Drużynę niosącą pomoc potrzebującym – mówi Marcin Jurkiewicz Dyrektor Akademii.

Po raz kolejny mieliśmy okazję przekonać się, że wśród naszej biało-zielonej rodziny jest naprawdę dużo ludzi o wielkim sercu, którzy potrafią pomóc innym bezinteresownie. Składam serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, rodzicom naszych zawodników, zawodnikom, trenerom, pracownikom, przyjaciołom oraz wszystkim, którzy byli zaangażowani w jakikolwiek sposób w tegoroczną akcję Szlachetna Paczka! W tym roku spakowaliśmy 17 dużych paczek oraz drobne upominki dla każdego domownika. Wartość paczek przygotowanych przez Akademię Piłkarską CANPACK Okocimski Brzesko przekroczyła kwotę 6.000 zł. Wsparcie materialne, ale również nadzieja i wiara w ludzką dobroć trafiły do potrzebującej Rodziny. Mamy nadzieję, że nadchodzące święta Bożego Narodzenia będą dla tej rodziny radosne. Nam pozostaje radość i to ogromna radość z tego, że mogliśmy uczestniczyć w tej akcji. Cieszymy się, że razem z nami zmieniacie świat na lepszy. Ten dyplom jest dla Was wszystkich! – mówi Elżbieta Rysak Wiceprezes ds. organizacyjnych.

Po przeprowadzonej zbiórce przedstawiciele Klubu – Marcin Jurkiewicz Dyrektor Akademii, Elżbieta Rysak Wiceprezes ds. organizacyjnych, Sebastian Klimczyk – Koordynator ds. sportowych, Piotr Kościółek – Członek Zarządu oraz Jan Kargul – trener Akademii przekazali paczki do punktu odbioru Szlachetnej Paczki. Przedstawicieli Klubu cieszy fakt, że piłkarska rodzina nie jest obojętna na los drugiego człowieka. Patrząc na zaangażowanie w Szlachetną Paczkę, jesteśmy pełni szacunku i uznania dla Darczyńców jak i osób z Akademii. Dzięki wspólnej trosce i wrażliwości na potrzeby innych byliśmy w stanie uczynić piękny gest. Odzyskanie nadziei na zmianę w życiu to najlepszy prezent, jaki można sprawić w ten świąteczny czas.

Nie sposób wymienić wszystkich zaangażowanych osób z imienia i nazwiska, a osoby te chcą zostać również anonimowe. Pomimo wszystko z całego serca dziękujemy wszystkim i każdemu z osobną, za każdy gest, który w ogromnej mierze pomoże tej Rodzinie. Bez Waszego zaangażowania i olbrzymiej pomocy nie byłoby to możliwe. Angażując się w projekt, nie tylko okazaliśmy serce potrzebującym, lecz pokazaliśmy, że potrafimy działać wspólnie. Cieszymy się, że mogliśmy uczynić coś dobrego dla drugiego człowieka.

Mamy nadzieję, że tak jak dla tej Rodziny tak i dla wszystkich Darczyńców święta będą wyjątkowe – z ciepłymi emocjami i uczuciami, które towarzyszyły przy organizowaniu paczki i niesieniu pomocy. Życzymy Wam Wesołych oraz Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia – w szczęściu, radości, ale i refleksji oraz zadumie. Pamiętajcie, że w każdym z nas tkwi moc czynienia dobra, a dobro – zawsze wraca. Dziękujemy, że zawsze towarzyszcie nam w niesieniu pomocy najbardziej potrzebującym!

IB

Podobne artykuły

Back to top button