ADV
WiadomościWideo
Trending

Brzesko. Budowa Sądeczanki z widokiem na Tatry / video

Krzysztof z kanału Travel & Nature regularnie udostępnia na swoim kanale na Youtube kolejne materiały z prac przy budowie południowo-zachodniej obwodnicy Brzeska. Dzięki sprzyjającym warunkom pogodowym udało się uchwycić widok Tatr oddalonych o 90-100 km od Brzeska!

Wg drogowców prace są zaawansowane już w ponad 62 procentach, a postęp czasowy określony jest na 91 procent. Z pierwotnych deklaracji wynika, że droga powinna być ukończona w lipcu 2024 r.

Nagrane w rozdzielczości 4K i ciekawie zmontowane materiały o wiele lepiej oddają to co dzieje się na placu budowy oraz z czym muszą mierzyć się budowlańcy. Jakość nagrań i mnogość szczegółów – są wręcz epickie! Podziwiamy pracę jaką wykonuje autor tego kanału.

Na kanale Travel & Nature prowadzonym przez Krzysztofa można znaleźć ponad 1200 świetnej jakości filmów dokumentujących inwestycje powstające w Tarnowie i regionie <==.

– Cieszę się, że odwiedzasz mój kanał. Znajdziesz na nim różne materiały nakręcone przeze mnie. Moje główne tematy to przyroda i podróże, ale obecnie relacje lokalne, szczególnie dotyczące tego, co się w regionie buduje, i inne ciekawostki – pisze na profilu Krzysztof.

Postęp prac na terenie budowy południowo-zachodniej obwodnicy Brzeska można śledzić na stronie internetowej projektu https://obwodnicabrzeska-dk75.pl/

Galeria zdjęć z postępu prac <==

Materiały video <==

Postęp prac / raporty tygodniowe <==

Nowa obwodnica rozładuje korki, co pozwoli przyśpieszyć przejazd drogą na Sądecczyznę o kilkadziesiąt minut. Weekendowe i popołudniowe korki na starej obwodnicy brzeska to prawdziwa zmora dla tych którzy chcą przejechać Drogą Krajową nr 75.

Łącznik brzeski powstaje w ramach Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych. Budowę realizuje Eurovia Polska. Nadzór prowadzi konsorcjum firm INKO Consulting i MP Consulting.

Południowo zachodnia obwodnica Brzeska – podstawowe informacje

Nowa droga powstaje między rondem w Jasieniu na DK94 a drogą krajową nr 75 w Okocimiu. Ma niespełna 3 km (dokładnie 2993,4 m). Trasa określana jest mianem łącznika brzeskiego, ponieważ łączy węzeł Brzesko na autostradzie A4 z DK94 i DK75.

Pierwszy odcinek łącznika ma 2,1 km i funkcjonuje od 2016 roku. Biegnie od węzła na A4 i DW768 do ronda na DK94, łącząc nową czwórkę ze starą (przypomnijmy, że DK94 to dawna DK4). Budowany odcinek pozwoli na przejazd z autostrady dalej na południe, w kierunku Sądecczyzny, z ominięciem Brzeska. Odciąży to ruch w mieście na ulicach Kościuszki, księdza Popiełuszki i Mickiewicza. Przejeżdża nimi codziennie nawet 23 tysiące pojazdów. Ta droga jest równocześnie pierwszym powstającym odcinkiem „sądeczanki”, przygotowywanej w nowym przebiegu drogi krajowej nr 75 do Nowego Sącza.

Powstająca trasa będzie drogą główną ruchu przyspieszonego, bez skrzyżowań z drogami lokalnymi. Przecinająca ją ul. Pomianowska w Brzesku będzie biegła 40-metrowym wiaduktem nad obwodnicą. Zbudowany będzie także specjalny zjazd z łącznika do Szpitala Powiatowego, z którego będą korzystać pogotowie ratunkowe, policja i straż pożarna.

Droga będzie miała dwie jezdnie, każda z dwoma pasami ruchu. Na trasie poza wiaduktem nad obwodnicą powstają dwa mosty nad Uszwicą. Te mosty to część ronda, na którym będzie kończyć się nowa trasa. Rondo zostało zaprojektowane w taki sposób, żeby pozwolić w przyszłości na bezkolizyjny wjazd na „sądeczankę”.

Na niespełna 3-kilometrowej trasie budowanych jest sześć przejść dla małych i średnich zwierząt. Wszystkie zostaną poprowadzone pod obwodnicą. Do każdego z przejść będą prowadzić specjalnie usytuowane płotki i ogrodzenia.


video
IB / GDDKiA Kraków

Podobne artykuły

Back to top button